--}}

Antalya Büyükşehir Belediyespor

align="center" bgcolor="#FFA500" align="center" align="center" bgcolor="#FFA500" align="center" align="center" bgcolor="#FFA500" align="center" align="center" bgcolor="#FFA500" align="center"
Antalya Büyükşehir Belediyespor
Kuruluş Yılı >| 1995
Salon >| Antalya Atatürk Spor Salonu
Tarihi >| Antalya Büyükşehir Belediyespor (-)
Takım Renkleri >| Mavi, Turuncu
Lig Şampiyonlukları >| ?
Koç >| Orhun Ene


Antalya Büyükşehir Belediyespor 25 Mart1995 tarihinde Antalya`nın çeşitli spor dallarında etkin bir durum da olması fikriyle kurulmuştur.

Tarihi

Basketbol dalında da Antalya için atılımlar yapılmıştır.Büyükşehir belediye spor kulübü basketbol takımı 1.ligde mücadele vererek basketbol ligindeki dev takımları kent halkıyla buluşturarak gençlerin bu spor dalına olan ilgi ve sevgisini arttırmıştır. Basketbol kız takımı kurularak 1.lige yükselmiştir.

Basketbol da altyapıya verilen önem, okullarla yapılan işbirlikleri sayesinde, Antalya Büyükşehir belediyesi, basketbol altyapısına önemli katkılarda bulunup, lisanlı sporcular yetiştirmiştir.

Daha sonra 2000-2001 sezonunda ülkenin ve belediyemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz nedeniyle kulüp içersinde küçülmeye gidilmiştir. Bu dönemde basketbol takımımız bölgesel liglerde mücadele vermiş olup, sayın başkanımız Menderes Türel`in 28.03.2004`te başkanlığa gelmesinden sonra büyük atılımlarda bulunulmaya başlanmıştır. Bölgesel ligden, şampiyon olarak 2.lige çıkılmıştır. Kulüp olarak basketbol, hedef branş olarak belirlenmiştir. Kulüp yönetiminin aldığı karar doğrultusunda basketbol milli takım menajeri olan Doğan Hakyemez takımın genel menejerliğine getirilmiştir.Sayın Doğan Hakyemez`in gelmesiyle Antalya basketbolunda büyük hedeflere gidilmektedir.Bu olay Antalya`da basketbolun gelişmesi adına bir devrimdir.

Kaynakça

  • Antalya Büyükşehir Belediyespor Resmi İnternet Sitesi


Linklerfb start TBL Takımları fb end

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.