Antik Olimpiyat Oyunlar��

Olimpiya, Yunanistan

Olimpiya (Yunanca: ''Ολυμπία'' ya da ''Ολύμπια'') Antik Yunanistan´da Olimpiyat Oyunları´nın gerçekleştirildiği Elis iline bulunan antik bir kenttir. Antik kentin yakınlarında bulunan modern Olimpiya kenti 11.000 nüfuslu bir kasabadır.

Olimpiya

Olimpiya (Yunanca: ``Ολυμπία`` ya da ``Ολύμπια``) Antik Yunanistan´da Olimpiyat Oyunları´nın gerçekleştirildiği Elis iline bulunan antik bir kenttir. Antik kentin yakınlarında bulunan modern Olimpiya kenti 11.000 nüfuslu bir kasabadır.

Celal Atik

Güreşçi, antrenör Celal Atik 1917'de Yozgat'ta doğdu. Güreşe 1938'de Ankara'da başladı. Kısa zamanda canlı tekniği ile dikkati çekti.

Antik Cag

''Antik Çağ'' ya da ''AntikCag'' Gabya Software tarafından hazırlanan bir strateji oyunudur.Türü çok oyunculu online oyuna dayanır. Oyun eski çağlar döneminde dağlar içinde uygarlıkların gelişmesini ve mücadelesini konu edinmiştir. Antik çağ Gabya Softwar...

Olympia

Olympia şu anlamlara gelebilir:

zeytin dalı

Zeytin dalı, Antik Yunanistan geleneklerine dayanan ve Batı kültüründe barışı veya zaferi simgeleyen sembol.

Antik olimpiyat oyunları

Antik Yunanistan'da olimpiyat oyunları ya da kısaca Eski olimpiyat oyunları (Yunanca: Ολυμπιακοί Αγώνες; Olimpiakoí Agónes) dönemin şehir devletleri arasında düzenlenen, atletizm ile ilgili yarışmaların yapıldığı spor oyunlardır. Yapılmaya M.Ö.