Arap Kekliği

Kum kekliği

Kum kekliği (Ammoperdix), sülüngiller (Phasianidae) familyasından Arabistan, Irak, İran Suriye ve Türkiye'de görülen 2 kuş türünün ortak adı.

Arap dünyasındaki Yahudilerin tarihi

Arap Yahudileri ( , ) Arap dünyasında doğan Yahudileri veya onların torunlarını ifade eder. Salim Tamari'ye göre, dünyanın birçok yerinde "Arap Yahudisi" terimi bir oksimorondur.

Kaya kekliği

Kaya kekliği (Alectoris graeca), sülüngiller (Phasianidae) familyasından bir kuş türü. Kuru, açık ve çoğunlukla tepelik ülkede yerleşik bir üreyendir.

keklik

Keklik Familyası: Sülüngiller (Phasiandae). Yaşadığı yerler: Avrupa, Asya ve Kuzey Afrika’da. Özellikleri: Güvercin iriliğinde, eti lezzetli bir av kuşu. Ayakları ve gagası kırmızıdır. Ovalarda bol avlanır. Ömrü: 15-20 yıl. Çeşitleri: Kınalı keklik, çil k...

Arborophila

Arborophila, sülüngiller familyasından bir kuş cinsi.

Bayağı kum kekliği

Bayağı kum kekliği (Ammoperdix griseogularis), sülüngiller (Phasianidae) familyasından bir kuş türü.

Arak

Arak (Arapça: araq: ``tatlı`` veya ``meyve suyu``) Palmiyenin şekerli suyundan ve pirinç mayasından elde edilen içkidir. Hindistan`da, Goa`da, Sri Lanka`da Güneydoğu Asya`da üretilir.

Arap Kışı

Arap Kışı (İngilizce: Arab Winter), Arap Baharı protestolarının ardından Arap ülkelerinde gelişen otoriterlik ve dinî aşırıcılığın yükselişini ifade eden

Arap Kadri

Arap Kadri, Tekin Aral`ın Fırt dergisinde çizdiği Tarzan adlı çizgiromanda yeralan yardımcı karakterdir.

Arap (anlam ayrımı)

Arap şu anlamlara gelebilir: