Can bonomo için Arama Sonuçları (17)

Can Bonomo

Can Bonomo (d. 16 Mayıs 1987, İzmir), Türk şarkıcıdır.

Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye

Türkiye, Eurovision Şarkı Yarışması'na ilk olarak 1975 yılında, Semiha Yankı’nın seslendirdiği “Seninle Bir Dakika” isimli şarkıyla katıldı, ancak 1990’lara kadar puan tablosunun sonlarında yer aldı. 1979 yarışması Kudüs’te düzenlendiği için Türkiye, o yıl halk seçimi ile belirlenen Maria Rita Epik & 21. Peron’un “Seviyorum” isimli şarkısını yarışmaya göndermekten vazgeçerek yarışmadan çekildi.

Popüler Türk Müziği Kronolojisi

Popüler Türk müziği kronolojisinde, 1900'lerden 2010'lara en az bir adet popüler müzik eseri yayınlamış Türk asıllı tüm solist ve toplulukların ilk kayıtlarının piyasaya çıkış (film müzikleri için yapıtların vizyon) tarihleri esas alınmış, tarihlerin aynı olması durumunda isim sırası gözetilmiştir. Albüm dışındaki tüm kayıt biçimlerine eser adlarının yanında yer verilmiştir. Biçimler sınıflandırılırken şarkı adedi baz alınmış; 1-2 şarkı tekli; 3 şarkı maksi tekli; 4-5 şarkı EP; an az 6, en çok 8

Van İçin Rock

Van İçin Rock, 24 Ekim 2011 tarihinde Van’da meydana gelen 7.2 şiddetinde ki depremde, zarar gören depremzedelere destek olmak amacıyla yapılan etkinliktir. Redd grubunun gitaristi ve arkeolog Güneş Durunun twitter sayfasında “Depremzedeler için bir konser yapamaz mıyız?” yazısı ile bir gün içinde onlarca rock sanatçısı, grubun da katıldığı ve bir hafta gibi kısa bir sürede organize edilenve gerçekleştirilen etkinliktir. Konserin hayata geçmesinde Redd grubundan Güneş Duru, Doğan Duru ve organ

1. Gerçek Pop Ödülleri

1. Gerçek Pop Ödülleri,18 Şubat 2012'de Nar Pera'da düzenenlenen partiyle sahiplerini buldu. Gerçek Pop'un resmi sitesi ''gercekpop.com''dan yapılan ankette yaklaşık 25.000 kişi oy kullandı. Sonuçlar ilk olarak sitenin twitter sayfasından duyuruldu. Toplam 19 kategoride ödüller sahiplerini buldu.

Burak Babayiğit

Burak Babayiğit ( d. 6 Kasım 1992, Ankara ) Türk yönetmen ve görüntü yönetmeni.

2012'de Türkiye

2012'deki Türkiye olayları.== Siyaset ==* Cumhurbaşkanı, Abdullah Gül.* TBMM başkanı, Cemil Çiçek.

2012 Eurovision Şarkı Yarışması

1. yarı final: Natik Ritim Grubu

2012 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye

Şarkıcı 9 Ocak 2012Şarkı: 22 Şubat 2012

38. Altın Kelebek Ödülleri

''38. Altın Kelebek Ödülleri'' sahipleri:

Love Me Back

Love Me Back"

Benzemez Kimse Sana (TV Programı)

''Benzemez Kimse Sana'', Endemol Türkiye tarafından yapılan yarışma programı. Formatın uygulandığı orijinal program adı "Your Face Sounds Familiar" olan yarışma. Her biri farklı bir vakıf adına yarışan ünlüler, Türkiye'de ve dünyada kendini kanıtlamış ünlü şarkıcıların, popüler şarkılarını canlı performanslarla ortaya koyup onların taklidini yaparlar. Eğitmenler arasında Attila Özdemiroğlu, Süeda Çil, Fatih Ertür ve Aytunç Bentürk yer almaktadır.

Kral Pop Avrupa TV Top 20

Kral Pop Avrupa TV Top 20, Kral Pop Avrupa TV'nin 2011 yılından bu yana yayınlamakta olduğu, en iyi 20 şarkıyı belirleyen müzik listesi ve gerisayımla kliplerinin yayınlandığı TV programıdır. Cumartesi günleri 13:00 ve 18:00, Pazar günleri de 13:00'de yayınlanmaktadır. Kral Avrupa kapanıp.1 Mayıs`ta Kral Pop Avrupa TVe dönüşünceye kadar Kral Avrupa TV Top 20'ydi.

Kral Pop TV Top 20

Kral Pop TV Top 20, Kral TV'nin 1994 yılından bu yana yayınlamakta olduğu, en iyi 20 şarkıyı belirleyen müzik listesi ve gerisayımla kliplerinin yayınlandığı TV programıdır. Cumartesi günleri 13:00 ve 18:00, Pazar günleri de 13:00'de yayınlanmaktadır. Liste bir süre halk tarafından, SMS oylarıyla belirlenmiştir. Türkiye'de televizyon müzik listelerinin ilk örneklerindendir. Kral TV Kral Pop'a dönüşünceye kadar Kral TV Top 20'ydi.

Aşktan Ve Gariplikten

''Aşktan ve Gariplikten'', Can Bonomo'nun ikinci stüdyo albümü. Yapımcılığını Can Saban'ın üstlendiği albüm, 8 Aralık 2012 tarihinde yayımlanmıştır.

Meczup (albüm)

''Meczup'', Can Bonomo'nun ilk stüdyo albümü. Yapımcılığını Can Saban'ın üstlendiği albüm, iki yıllık bir çalışmanın ardından 19 Ocak 2011 tarihinde yayınlanmıştır.