Erkin koray için Arama Sonuçları (90)

Erkin Koray Diskografisi

Anadolu rock türünün kurucularından Erkin Koray'ın diskografisi.== Yapıtları ===== 45’likler ===* 1963 - Bir Eylül Akşamı / It’s So Long (solo) - Melodi 2194* 1966 - Balla Balla / You've Got To Hide Your Love Away / Watcha Gonna Do About It / Its All Over Now (solo) - Sayan EP Seri FS 78* 1967 - Kızları Da Alın Askere / Aşk Oyunu (Erkin Koray Dörtlüsü) - İstanbul 9073* 1967 - Anma Arkadaş / Anadolu'da Sevdim (Erkin Koray Dörtlüsü) - İstanbul 9084* 1968 - Meçhul / Çiçek Dağı (Erkin Koray Dörtlüsü

Erkin Koray

25 Haziran 1941 İstanbul doğumludur. Annesi İstanbul Belediye Konservatuarı'nda Klasik Batı Müziği piyano öğretmeni olduğundan dolayı ilk enstrümanı piyano oldu. Hatta kendisine sorulduğu zaman:

çöpçü

Çöpçü, bir belediye veya özel kuruma bağlı olarak kamusal alanlarda temizlik işi yapan, çöplere toplayan kişilere verilen isimdir. Serbest meslek olarak da yapılır.

Fikret Kızılok

Fikret Kızılok 1946 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Diş hekimliği Fakültesinden mezun oldu. Müzik hayatına amatör olarak başlayan sanatçı (1954), profesyonel hayata Cahit Oben Orkestrası'nda atıldı.

Vokalistler

Ses sanatçıları

Gökhan Semiz

Gökhan Semiz (12 Ocak 1969 - 17 Ocak 1998)İstanbul'da doğdu. İlk müzik çalışmalarını beş yaşında evlerindeki kırkbeşliklerde Barış Manço'ya karouke yaparak başladı. Zaten çok geçmeden, çocuk yaşlarında eline ilk gitarını aldı.

Abuk Sabuk Bir Film (film)

Abuk Sabuk Bir Film, 1990 Türkiye yapımı Şerif Gören'in yönetmenliğini yaptığı bir film.

Anadolu Rock

Anadolu rock ya da Türk rock müziği, Türk halk müziği (türkü) ile rock müziğin birleşimi müzik türü. II.

Avrupa Yakası (dizi)

Avrupa Yakası, Sinan Çetin'in yapımcılığını ve Gülse Birsel'in senaryosunu üstlendiği bir durum komedisidir. Plato Film stüdyolarında çekilen dizinin ilk bölümü 11 Şubat 2004 tarihinde atv ekranlarında gösterime girdi.

Ben İnsan Değil Miyim

Ben İnsan Değil Miyim, Elazığ Yalçın Plak tarafından 1974 yılında çıkarılmış albümdür. Albüm aynı isimli şarkıdan bu ismi almıştır.

Burak Gökhan Yolcu

Burak Gökhan Yolcu (d. 1970, Ankara), Türk sahne fotoğrafçısıdır.

Emel Sayın

Emel Sayın (d. 20 Kasım 1945, Sivas), Türk Sanat Müziği,Fantezi müzik yorumcusu, sinema oyuncusu.

Grup 84

Seksendört rock müzik grubudur . Grup tamamı Ankaralı 4 kişiden oluşmaktadır.

Murat Net

Murat Net, İstanbul doğumlu (1964) Müzisyen /Gitar virtüözü

Psychedelic Müzik

Psychedelic müzik yada psychedelic rock, özellikle LSD gibi ruh halini değiştirici ve düşünme paternlerini çarpıtıcı maddelerin yarattığı etkiyi aktarmaya çalışan bir müzik türüdür. 1960lardaki yaygın madde kullanımından etkilenerek pop kültürüne de yansıyan müzik türü, bu yıllarda en yaygın dönemini yaşadı. the Beatles, Jimi Hendrix, Led Zeppelin, Pink Floyd, Rolling Stones ve the Who gibi birçok dönemin ünlü grubu, bu türde şarkılar yazmışlardır.

Yırtık Uçurtma

Yırtık Uçurtma, Ekim 1996'da Yaren Karahasan, Mutlu Arı ve Ertan Subaşat tarafından kurulan, Anadolu Rock müziğinin genç temsilcilerinden olan bir müzik grubudur. Gruba; Ocak 1997'de klavyeli çalgılarda Barış Göker, aynı yılın Mart ayında ise davul'da Şenel Aytaş katılmıştır.

İstanbul Özel Alman Lisesi

==Genel Bilgiler==Alman Lisesi olarak da bilinir. (Almanca: Deutsche Schule Istanbul) Türkiye`nin en seçkin özel yabancı okullarından biridir. Öğrencilerini Ortaöğretim Kurumları Sınavı`ndaki (OKS) başarılarına göre alır.

Dinar Bandosu

Dinar Bandosu bir Türk psychedelic rock grubudur. 2003'te kurulan grubun 2007 tarihli Saykodelikdeşik adlı bir albümü vardır.

Münir Tireli

Müzik yazarı. Çalıntı, Müzük, Ülke, Koza ve Gerçek Hayat dergilerinde ve çeşitli İnternet sitelerinde müzik yazıları yazdı.

Avrupa Yakası (4. Sezon)

13 Eylül 2006 - 27 Haziran 200794. Bölüm - 130. Bölüm

Alpay Şalt

1968 yılında İstanbul`da doğdu.Ortaokul ve Liseyi İstanbul Erkek Lisesi`de okuduktan sonra MSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü`nde yüksek öğrenim gördü.Lise yıllarında Seth grubunu kurdu.1989 yılında Türkiye`nin ilk Türkçe Hard Rock albümü Babaanne`yi çıkartmış olan Whisky grubuna girdi.1992 yılında Türkiye`nin ilk davul ve vurmalı çalgılar mağazası Whisky Drum Shop`u açtı.1993,1997 ve 1999 yılarında Whisky ile üç albümde yer aldı.1998 yılında,yılın Rock Davulcusu seçildi.Kron

Türk Pop Müziği

Türk Pop Müziği ya da diğer adıyla Popüler Türk Müziği, modern popüler müzik kalıplarıyla oluşturulmuş ya da yoğun modern müzik kalıplarının üzerine hafifçe alaturka ve halk müziği ezgileri monte edilmesiyle oluşturulmuş Türk müziği çeşididir. Türk Pop Müziği'nin geçmişi çok eskilere gitmez. Ancak 30-40 yıllık bir geçmişi vardır.

Türk şarkıcıları Ve Müzisyenleri Listesi

Bu dikkate değer Türk şarkıcı ve müzik icracıları listesidir.

14. Kral TV Video Müzik Ödülleri

14. Kral TV Video Müzik Ödülleri, 13 Mayıs 2008 tarihinde İstanbul Gösteri Merkezinde düzenlenen Kral TV Video Müzik Ödülleri törenidir.

Başucu Şarkıları

Başucu Şarkıları, Zuhal Olcay'ın 2001 yılında piyasaya çıkan beşinci albümü. Tamamen eski Türkçe pop ve rock parçalarının yeniden yorumlarından oluşur. Müzik direktörlüğünü Bülent Ortaçgil, şarkıların düzenlemelerini ise Gürol Ağırbaş ve Baki Duyarlar yaptı.

Candan Erçetin'le Beraber Ve Solo Şarkılar

''Candan Erçetin'le Beraber ve Solo Şarkılar'', Candan Erçetin'in sunduğu müzik programı. TRT 1'de 7 Mart 2007 tarihinde başlayan programın son bölümü 16 Haziran 2008 tarihinde yayınlanmıştır.

Geniş Aile

Kahkahaya Kısa Bir Mola... (Haziran 2010-Ağustos 2010)

Harun Kolçak

Harun Kolçak, (d. 15 Temmuz 1955, İstanbul) Türk pop şarkıcısı. Sinema Sanatçısı Eşref Kolçak'ın oğludur.

Kral TV Video Müzik Ödülleri Özel ödüller

Kral TV Video Müzik Ödüllerinde verilen özel ödülleri kazanan sanatçıların listesidir.

Romantik (albüm)

Romantik, Teoman'ın 2007 yılındaki filminin albümüdür. Film ile aynı günde piyasaya sürülmüştür.

Seksendört

Seksendört ya da Grup 84, Ankara çıkışlı Türk pop rock grubu.

Urfalı Babi

Urfalı Babi, (d. 1922 - ö. ?) Türk müzisyen. Asıl adı Yılmaz Kayral'dır. Özellikle 1970'lerde yayınladığı plaklar ve oynadığı filmlerle hayran kitlesini oluşturmuştur.

Yalnızlar Rıhtımı (anlam Ayrımı)

* Yalnızlar Rıhtımı (film), 1959 tarihli Ömer Lütfi Akad filmi.

Popüler Türk Müziği Kronolojisi

Popüler Türk müziği kronolojisinde, 1900'lerden 2010'lara en az bir adet popüler müzik eseri yayınlamış Türk asıllı tüm solist ve toplulukların ilk kayıtlarının piyasaya çıkış (film müzikleri için yapıtların vizyon) tarihleri esas alınmış, tarihlerin aynı olması durumunda isim sırası gözetilmiştir. Albüm dışındaki tüm kayıt biçimlerine eser adlarının yanında yer verilmiştir. Biçimler sınıflandırılırken şarkı adedi baz alınmış; 1-2 şarkı tekli; 3 şarkı maksi tekli; 4-5 şarkı EP; an az 6, en çok 8

Tek Tek (albüm)

''Tek Tek'', 2003'de yayınlanan İbrahim Tatlıses'in Karizma Müzik'den çıkan stüdyo albümüdür.

Gültekin Kaan

Gültekin KAAN, (d. Gültekin Kaan Kaynak , Backnang , Almanya ), Türk Anadolu rock şarkıcı. Gurbetci bir babanın çocuğu olarak Almanyada doğduğu. Almanyada Müzik hayatına başladı, üç tane şiir kitabı yayınladı . ve birçok albüme imza attı. Şarkı yazarı ve prodüktör olarak uzun yıllar kendi stüdyosunda emek verdi. Birçok edebiyat ve müzik ödüller aldı ve bu zamana kadar 2.000 den fazla besteye imza attı.

Flört (müzik Grubu)

Kim Bunlar?, 1998 ve 2000 yılları arasında faaliyet gösteren bir Türk müzik grubudur.

Uğur Dikmen

Uğur Dikmen, (d. 1947, İstanbul) Türk müzisyen; klavyeci, organist, besteci, aranjör ve orkestra şefi. Birçok ünlü sanatçının grubunda klavyeli çalgılar'ı çalıp, bestecilik ve aranjörlük yaptı. Bu sanatçılar arasında Durul Gence, Cem Karaca, Yasemin Kumral, Yeşim, Erol Duygulu, Osman İşmen, Edip Akbayram, Coşkun Demir, Nil Burak, Neco, İbo (İbrahim Sesigüzel), Grup Piramit, Grup 88, Feridun Hürel, Selda Bağcan, Serpil Barlas, Özdemir Erdoğan vardır.

Devil's Anvil

Devil's Anvil ya da The Devil's Anvil, 1960'larda New York'ta hard rock/psychedelic rock tarzı müzik yapan bir grup. 1967'da Hard Rock from the Middle East adlı bir albüm yayınladılar.

II. Bursa Rock Festivali

II.Bursa rock Festivali, 1 nisan 1989 Cumartesi Saat 14.00'te Tayyare Sineması'nda gerçekleştirilmiştir . Bu Rock Festivali yine dönemin Elit Müzikevi Sahibi Sedat Yıldırım Sarıcı tarafından organize edilmiştir .

Türkçe Aranjmanlar Listesi

''Türkçe aranjmanlar listesi'' oldukça geniş bir yer tuttuğu için Aranjman maddesinden buraya aktarılmıştır. Aranjman konusundan ön bilgi edinmek için söz konusu maddeye bakınız.

Duman (müzik Grubu)

Duman, 1999 yılında kurulmuş, vokalist Kaan Tangöze, gitarist Batuhan Mutlugil, bas gitarist Ari Barokas ve baterist Cengiz Baysal'den oluşan Türk rock grubu.

Ben İnsan Değil Miyim (albüm)

Ben İnsan Değil Miyim, Elazığ Yalçın Plak tarafından 1974 yılında çıkarılmış albümdür. Albüm aynı isimli şarkıdan bu ismi almıştır.

Zafer Şanlı

Zafer Şanlı (d. 30 Ağustos 1966 İstanbul), bas gitarist, söz yazarı, besteci, aranjör.

Beni Böyle Sev

''Beni Böyle Sev'', TRT 1 ve TRT 1 HD'de yayımlanan 2013 yapımı Türk televizyon dizisi.

Benzemez Kimse Sana (TV Programı)

''Benzemez Kimse Sana'', Endemol Türkiye tarafından yapılan yarışma programı. Formatın uygulandığı orijinal program adı "Your Face Sounds Familiar" olan yarışma. Her biri farklı bir vakıf adına yarışan ünlüler, Türkiye'de ve dünyada kendini kanıtlamış ünlü şarkıcıların, popüler şarkılarını canlı performanslarla ortaya koyup onların taklidini yaparlar. Eğitmenler arasında Attila Özdemiroğlu, Süeda Çil, Fatih Ertür ve Aytunç Bentürk yer almaktadır.

Star Akademi

Star Akademi, Star TV'de yayınlanan yıldız yarışması. 13 hafta sürmesi planlanan (Yarışma 11 hafta sürdü.) ve çekimleri Maltepe Üniversitesi'nde gerçekleştirilen yarışmada adaylar şan, müzik, dans, koreografi, saç, makyaj, stil, yabancı dil, spor, medya gibi alanlarındaki profesyonel isimlerden eğitimler aldılar.

Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımı 2010-11 Sezonu

2010–11 sezonu Fenerbahçe'nin Süper Lig'deki 53. yılı, kuruluşununda 103. yılı oluyor. Fenerbahçe, kupa alamadan bitirdiği bir sezonun ardından 28 Haziran tarihinde yaptığı ilk antrenmanla yeni sezona girdi. Fenerbahçe, bu sezon Süper Lig'i 1. bitirerek şampiyon olmuştur.

Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımı 2011-12 Sezonu

2011–12 sezonu Fenerbahçe'nin Süper Lig'deki 54., kuruluşunun 104. yılı oluyor. 2010–11 sezonunu şampiyon tamamlamasına rağmen şike soruşturması sebebiyle Şampiyonlar Ligi'nden men edilmiştir. Süper Lig sezonunu 2. bitirerek Süper final oynamış ancak finalde de sonuç değişmemiştir. Ayrıca 16 Mayıs 2012 tarihinde Bursaspor'u finalde 4-0 yenerek 30 yıllık Türkiye Kupası hasretine son vermiştir.

Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı 2009-10 Sezonu

Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı 'nın 2009-10 sezonunda mücadele ettiği Süper Lig, Türkiye Kupası ve UEFA Avrupa Ligi'ndeki maçları, kadro bilgileri ve istatistikleri yer almaktadır. Önceki sezonu ligde 5. sırada tamamlayan Galatasaray, sezon başında teknik direktör değişikliğine giderek göreve Bülent Korkmaz'ın yerine Frank Rijkaard'ı getirdi. Yeni teknik adamla birlikte sezon başında birçok transfer yaparak kadroda değişikliklere gidildi.

Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı 2010-11 Sezonu

Galatasaray, 2010-11 sezonunda Süper Lig ve Türkiye Kupası'nın yanında, Avrupa'da tarihinde ikinci kez UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele etti.

Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı 2011-12 Sezonu

Galatasaray, 2011-12 sezonunda Süper Lig ve Türkiye Kupası'nda mücadele etti. 2010-11 sezonunu 8. tamamlayan Galatasaray, 2011-12 sezonunda hak kazanamadığı için Avrupa Kupalarına katılmadı. 2010-11 sezonu sonunda başkanlığa seçilen Ünal Aysal, teknik direktörlük görevi için Fatih Terim ile anlaştı.

Trabzonspor 2012-13 Sezonu

2012-13 Trabzonspor sezonu Bu sezonda bordo mavili ekip Süper Lig'de art arda 38. sezonunu geçirecektir. Bir önceki sezon ligi ve Süper finali üçüncü sırada tamamladığı için 2012-13 UEFA Avrupa Ligi sezonunda turnuvaya Play-off turundan katılacaktır.

Bursaspor 2011-12 Sezonu

Bursaspor 2011-12 sezonu Bursaspor'un kırk sekizinci sezonudur. Bu sezonda tarihinde ilk kez UEFA Avrupa Ligi'nde oynamaya hak kazanmıştır.

Gençlerbirliği SK 2010-11 Sezonu

Gençlerbirliği Spor Kulübü, kupasız bitirdiği bir sezonun ardından, 14 Ağustos 2010'da yeni sezona başlamıştır. Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası mücadelesi

2009-10 Türkiye Kupası

Ziraat Türkiye Kupası 2009-2010 Sezonu, TFF tarafından düzenlenen Ziraat Türkiye Kupası'nın 48. organizasyonudur.

İstanbul BB Profesyonel Futbol Takımı 2012-13 Sezonu

İstanbul BB 2012-2013 sezonu, turuncu beyazlı ekibin Süper Lig'deki beşinci sezonu, kuruluşunun ise yirmiikinci yılıdır. Kulüp bir önceki sezon Süper lig'i 6.bitirmiştir. 2011-2012 sezonunda Takımda en çok gol atan oyuncu ise takımın Kamerun'lu golcüsü Pierre Webo olmuştur. Takım 2011-2012 sezonuna Abdullah Avcı ile başlamış fakat Avcı Türkiye Milli Futbol Takımı'nın başına getirilince yerine yardımcısı Arif Erdem getirilmiştir. 2011-2012 sezonunu Arif Erdem ile tamamlayan İBB eski BJK antrenörü

Sanica Boru Elazığspor 2012-13 Sezonu

2012-13 sezonu,bordo beyazlı ekip 2011-2012 sezonunu Bank Asya 1.lig 2.si olarak bitirmiştir. Bu sene Sanica Boru Elazığspor'un Süper Lig'deki 3., kuruluşunun ise 45. yılıdır.

2012-13 Türkiye Kupası

Türkiye Kupası 2012-13 sezonu, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Kupası'nın 51. organizasyonudur.

Kayserispor 2012-13 Sezonu

2012-13 sezonu, Kayserispor'un kuruluşunun 46. sezonudur. Takımın teknik direktörü iki sezondur olduğu gibi yine Şota Arveladze'dir.Ligin 6.Haftasında Gençlerbirliği'ne 4-0 yenilince görevinden istifa etmiştir.Mersin İdman Yurdu maçında yardımcı antrenörle sahaya çıkılmıştır.15 Ekim 2012'de ise Hırvat teknik direktör Robert Prosinecki ile 1,5 yıllığına anlaşıldığı açıklanmıştır.

Eskişehirspor 2011-12 Sezonu

Eskişehirspor 2011-2012 sezonu Eskişehirspor'un kuruluşunun 45. yılı olmaktadır. Eskişehirspor 2010-11 Süper Lig sezonunun ilk devresinde ligin alt sıralarında bulunmasına rağmen yeni teknik direktör Bülent Uygun'un gelmesiyle beraber ikinci devrede aldığı başarılı sonuçlarla ilk beş için oynamaya başladı ve sezonu 5. sıra'da tamamladı.

Eskişehirspor 2012-13 Sezonu

Eskişehirspor 2012-2013 sezonu Eskişehirspor'un kuruluşunun 46. yılı olmaktadır. Eskişehirspor 2011-12 Süper Lig sezonunun ilk devresinde Michael Skibbe'yle başlamasına rağman Michael Skibbe istifa etmiştir.Michael Skibbe'nin yerine ise Ersun Yanal getirilmiş ve Ersun Yanal 'lı Eskişehirspor normal sezonu 5.bitirmiştir. Eskişehirspor normal sezonu 5.bitirmesine rağmen Süper final Avrupa grubu'nu 2.bitirmiştir ve UEFA'ya katılama hakkı alamamıştır. Beşiktaş'ın Avrupa kupalarından men edilmesinin

Sivasspor 2012-13 Sezonu

2012-13 sezonu, Sivasspor'un kuruluşunun 45, Süper Lig'deki 8. sezonudur.

Beşiktaş Profesyonel Futbol Takımı 2005-06 Sezonu

Beşiktaş, 2005-06 sezonunda Süper Lig, Türkiye Kupası ve UEFA Kupası'nda mücadele etmiştir. Beşiktaş, 2005-06 sezonunda Süper Lig'i üçüncü bitirirken Fenerbahçe'yi finalde 3-2 yenerek Türkiye Kupası'nı kazanmıştır. Ayrıca UEFA Kupası'nda gruplara kalmıştır ve grubu dördüncü bitirmiştir.

Beşiktaş Profesyonel Futbol Takımı 2012-13 Sezonu

Beşiktaş, 2012-13 sezonunda Süper Lig ve Türkiye Kupası'nda mücadele edecektir. Ayrıca Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi'ne katılma hakkı kazanmış; fakat UEFA Tahkim Kurulu, Beşiktaş'ı 1 yıl Avrupa kupalarından men etmiştir. Beşiktaş, CAS'a itiraz etmiş, fakat CAS da aynı kararı vermiştir.

Gitaristler

*Asım Can Gündüz*Brian May*Cenk Taner*David Gilmour*Demirhan Baylan*Erkin Koray*Frank Zappa*Goktan Kural*Jimi Hendrix*Jimmy Page*Joe Satriani*Kaan Altan*Marty Friedman*Randy Rhoads*Ritchie Blackmore*Richie Kotzen*Slash*Syd Barrett*Steive Vai*Şevket Akıncı*Vivian Campbell*Yavuz Çetin*Yngwie J.

Taner Öngür

1949'da İstanbul'da doğan Öngür, müzik hayatına 16 yaşında Volkanlar isimli grupla Kontra bas çalarak başladı. Daha sonra sırasıyla, Meteorlar, Okan Dinçer Kontrastlar ve Erkin Koray dörtlüsü ile çalıştı. 1969 yılında Moğollar'a katılan Öngür, grupta Bas gitar çalıyordu.

Arabesk-rock

Erkin Koray`ın başlattığı müzik akımı.1981 sonlarında Orhan Gencebay - Erkin Koray arabesk-rock çalışmaları Türkiye gerçeğini vurgular.Erkin Koray`ın Elektro bağlama yı icatından sonra bu müziği geliştirmiştir.Şaşkın(Ala Ain Moulayiteen)(Dabke),Arap Saçı,Fesuphanallah bu tarzın en önemli şarkılarıdır.

Arabesk Müziği

Arabesk Özellikle büyük şehirlerin varoşlarında hızla tutunmuş ve yaygınlık kazanmıştır. Ayrıca Erkin Koray çalışmaları ile Arabesk-rock ortaya çıkmış. Ardından Ferdi Tayfur ve Müslüm Gürses gibi müzisyenler kendi hayran kitlelerini yarattılar. Cengiz Kurtoğlu ve Ümit Besen`in elinde (Taverna müziği)ne eklendi.Klasik taverna şarkıları(Rebetika),yanın da arabesk de artık tavernalarda yerini aldı.1980 yılında pop müziğini etkileyen arabesk Arabesk-Po

Dabke

Dabke (Arapça: Debke, ``dabka veya dabkeh``) Levant geleneksel halk oyunu. Lübnan ve Filistin`in ulusal halk oyunudur. Türkiyede en çok bilinen dabke Erkin Koray`ın Şaşkın(Ala Ain Moulayiteen) adlı şarkısıdır.

Elektro Bağlama

Elektro bağlama, 1960'ların sonuna doğru, Orhan Gencebay ve Erkin Koray'ın beraber çalışırlarken oluşturdukları bir saz. Bağlamanın sesini müzik yapılan mekanlarda daha çok duyurmak ve rock müziğinde de kullanabilmek için elektro bağlama kullanılmaya başlandı.

Volkan Çelik

21 Haziran 1982 İstanbul`da doğdu. Uzun yıllar Bilişim Teknolojileri konusunda çalıştı. Duman, Kurban, Önder Bilge ve Erkin Koray gibi sanatçıların ve müzik şirketlerinin web tasarım & interaktif çalışmalarını yaptı.

Arabesk Müzik

Arabesk Özellikle büyük şehirlerin varoşlarında hızla tutunmuş ve yaygınlık kazanmıştır. Ayrıca Erkin Koray çalışmaları ile Arabesk-rock ortaya çıkmış. Ardından Ferdi Tayfur ve Müslüm Gürses gibi müzisyenler kendi hayran kitlelerini yarattılar. Cengiz Kurtoğlu ve Ümit Besen`in elinde (Taverna müziği)ne eklendi.Klasik taverna şarkıları(Rebetika),yanın da arabesk de artık tavernalarda yerini aldı.1980 yılında pop müziğini etkileyen arabesk Arabesk-Po

İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek

İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek (Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul), yönetmenliğini Fatih Akın`ın, anlatımını Einstürzende Neubauten`ın bas gitaristi Alexander Hacke`nin yaptığı belgesel filmdir.İşlenen konu İstanbul`daki değişik müzik türleri, müzik kültürleri ve bunların toplum, yaşam, siyaset ve diğer müzik türleriyle olan ilişkileridir.==Belgeselde Yer Verilen İsimler==*Alexander Hacke*Baba Zula *Orient Expressions*Duman*Replikas *Erkin Koray *Ceza *Mercan Dede*Brenna

Elektro Bağlamanın Icadı

Elektro bağlama, 1960'ların sonuna doğru, Orhan Gencebay ve Erkin Koray'ın beraber çalışırlarken oluşturdukları bir saz. Bağlamanın sesini müzik yapılan mekanlarda daha çok duyurmak ve rock müziğinde de kullanabilmek için elektro bağlama kullanılmaya başlandı.

Feshupanallah

Feshupanallah, Erkin Koray'ın 1974 yılında çıkardığı 45lik'tir.

Feshupanallah (45'lik)

Feshupanallah, Erkin Koray'ın 1974 yılında çıkardığı 45lik'tir. 1976 yılında Doğan plak izin almadan Erkin Koray'ın şarkılarından toplama albüm yapmıştır.

Feshupanallah (şarkı)

Feshupanallah, Erkin Koray'ın 1974 yılında çıkardığı 45lik'tir. 1976 yılında Doğan plak izin almadan Erkin Koray'ın şarkılarından toplama albüm yapmıştır.

Tek Başına (TV Programı)

Tek Başına, 2010'dan bu yana HaberTürk'de haftalık yayınlanan ve Cengiz Özkarabekir'in hazırladığı ünlü kişilerin hayatının görsel olarak anlatıldığı televizyon programıdır. Programın ilk konukları Cem Yılmaz, Neşe Karaböcek, Erkin Koray, Neşet Ertaş, Turgay Şeren ve Şenol Güneş olmuştur.

Ter (grup)

Ter, 1972 yılında kurulmuş ve dağılmış Türk Underground Rock grubudur. Grup önce Bunalımlar'dan gitarist Aydın Çakus ve davulcu Nur Yenal, müzikal hayatına ilk kez Ter ile başlamış, sonradan Kurtalan Ekspres, Ersen ve Dadaşlar, Edip Akbayram & Dostlar ve MFÖ gibi gruplarda çalacak basçı Özkan Uğur tarafından kurulmuştur. Ardından Erkin Koray Süpergrup'u dağıtmış olan Erkin Koray da gruba katılacak, ancak birliktelik uzun sürmeyecek ve grup kısa zaman içinde dağılacaktır.

Canlı (albüm)

Canlı, Duman grubunun 2 Haziran 2011'de çıkarttığı 32 şarkıdan oluşan 2 CD’lik konser albümü. Çalışmanın en büyük özelliği bazı Duman şarkılarının akustik olarak yeniden yorumlanması. “Dibine Kadar”, “Sarhoş”, “Elleri Ellerime” ve “Haberin Yok Ölüyorum” gibi şarkıların akustik yorumların yer aldığı albümün bir diğer sürprizi de cover şarkılar. Yıllar önce Erkin Koray’ın yorumladığı söz ve müziği Burhan Bilgin’e ait olan “Sen Yoksun Diye” ve Aşık Veysel’in “Kara Toprak” türküsü albümün dikkat çe