Recep tayyip erdo��an için Arama Sonuçları (1000)

Recep Tayyip Erdogan

Recep Tayyip Erdoğan (d. 26 Şubat 1954; Kasımpaşa, Beyoğlu, İstanbul), Türkiye Cumhuriyeti'nin 12. cumhurbaşkanı.

Recep Tayyip Erdoğan Stadı

Recep Tayyip Erdoğan Stadı diğer adıyla Kasımpaşa Stadı İstanbul`da bulunan 13,000 koltuk kapasiteli staddır. Bu stad 2005 yılında restore edilmiştir ve UEFA kriterlerine göre hazırlanmıştır. Stad Kasımpaşaspor`un iç saha maçlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Dava Konusu Olmuş Recep Tayyip Erdoğan Karikatürleri

Dava konusu olmuş Recep Tayyip Erdoğan karikatürleri, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kişisel tazminat davası açmış olduğu karikatürlerdir.

Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu

Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu diğer adıyla Deniz Feneri Stadyumu İstanbul'da bulunan 8.500 koltuk kapasiteli staddır. Bu stad 2005 yılında restore edilmiştir ve UEFA kriterlerine göre hazırlanmıştır. Stad Kasımpaşaspor'un iç saha maçlarına ev sahipliği yapmaktadır. Stad yoğunluğunun az olduğu zamanlarda diğer İstanbul takımları tarafından da kullanılabilir. Ayrıca Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın paf takımları bu stadda bazı turnuvalarda karşı karşıya gelmiş

Recep Tayyip Erdoğan'ın Seçim Tarihleri

Recep Tayyip Erdoğan siyasi kariyerine 1976 yılında Millî Selâmet Partisi Beyoğlu Gençlik Kolu Başkanlığına ve yine aynı yıl İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığına seçilerek başlayan, 1984 yılında Beyoğlu İlçe Başkanı, 1985 yılında da İstanbul İl Başkanı ve Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi seçilen Erdoğan, 1986 ara seçimlerinde milletvekili adayı olduğu Refah Partisi'nden Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde milletvekili olmuştur. 1991 yılında tekrar milletvekili adayı olmuş ancak tercihli oy sis

Recep Tayyip Erdoğan Tarafından Yapılan Başbakanlık Ziyaretleri Listesi

Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan başbakanlık gezileri listesidir. 17 Mart 2011'e kadar 6 kıtada 87 ülkeye 259 ziyaret gerçekleştirmiştir.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (Eski Adı: Rize Üniversitesi), Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu'nun 2006 yılı içerisinde aldığı bir kararla bağlı olduğu Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden ayrılarak Rize ilinde açılan üniversitedir.

Recep Tayyip Erdoğan

Tayyip Erdoğan (1954 - .... ), 26 Şubat 1954 yılında İstanbul'un Kasımpaşa semtinde doğdu. 13 yaşında Rize'den İstanbul'a ailesiyle göç eden Erdoğan, ilkokulu Piyale Paşa İlkokulu'nda okudu. İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi'nde yaptı. Camialtı, İETT ve Erokspor'da 16 yıl futbol oynadı ve 12 Eylül 1980 sonrasında futbolu bıraktı.

22 Mart

22 Mart Gregorian Takvimine göre yılın 81. günüdür. Sonraki sene için 284 gün var (Artık yıllarda 285).

Vikipedi

Vikipedi, kullanıcıları tarafından ortaklaşa olarak birçok dilde hazırlanan, özgür, bağımsız, ücretsiz, reklamsız, kâr amacı gütmeyen bir internet ansiklopedisi. Wiki teknolojisi kullanılarak hazırlanmaktadır.

Hrant Dink

1954 Malatya doğumlu Hrant Dink, 1961'de ailesiyle birlikte İstanbul'a geldi. Anne ve babası boşanınca Gedikpaşa'daki Ermeni Yetimhanesi'ne yerleştirildi.

Göksel Özköylü

İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Jeoloji Mühendisliği mezunu. 1998’den bu yana CNN TÜRK’te muhabir olarak çalışıyor.

Danıştay Saldırısı (17 Mayıs 2006)

Danıştay Saldırısı (17 Mayıs 2006) , 17 Mayıs 2006 tarihinde Danıştay II. dairesine Alparslan Arslan adlı saldırganın gerçekleştirdiği silahlı eylemidir. Alparslan Arslan (avukat) bu saldırıyı, Danıştay II.

Develi, Kayseri

Develi, Kayseri ilinin il merkezinden sonraki en büyük yerleşim yeri olup, İç Anadolu Bölgesi'nin Orta Kızılırmak bölümünde bulunmaktadir. Eski adı Everek'tir.

Gümüşoluk, Kocaali

Gümüşoluk, Sakarya ilinin Kocaali ilçesine bağlı bir köy. Sakarya iline 80 km, Kocaali ilçesine 9 km uzaklıktadır.

Kopçu, Yahyalı

Kopçu, Kayseri ilinin Yahyalı ilçesine bağlı bir köydür.

Millî Görüş

Millî Görüş, 1969 yılında başını Necmettin Erbakan`ın çektiği Bağımsızlar Hareketi ile başlayan ve Millî Nizam Partisi ile partileşen bir siyasal akım.

2008 Güney Osetya Savaşı

2008 Güney Osetya Savaşı, Ağustos 2008 tarihinde Güney Osetya - Rusya - Gürcistan ve son olarak Abhazya'nın katılımı ile aralarında gerçekleşen gerilim ve çatışmalarla başlayan savaştır. Savaş sonunda, Güney Osetya ve başkenti Tshinvali çok ağır hasar görmüştür ve büyük can kaybına yol açmıştır ama Gürcistan, Güney Osetya ve Abhazya'daki kısıtlı kontrolünü de yitirip savaşı kaybetmiştir.

Doğum Yanlısı

Doğum yanlısı. doğumların artırılmasını savunan görüş. Pro-natalist (doğum yanlısı) teriminin Türkçe karşılığı.

Gazze Savaşı

Gazze Savaşı (kod adı: Dökme Kurşun Harekâtı / İbranice: מבצע עופרת יצוקה), İsrail Savunma Kuvvetleri'nin, Işık Bayramı'nın devam ettiği 27 Aralık 2008 tarihinde yerel saatle 09:30 sıralarında Hamas'ın İsrailli sivillere ve askeri birimlere karşı kassam roketli saldırılar yaptığı gerekçesi ile başlattığı savaş. İsrail'in saldırıları nedeniyle 1000'den fazla insan hayatını kaybetmiştir.

Mehmet Bekaroğlu

Mehmet Bekaroğlu (d.1954, Fındıklı, Rize, Türkiye), Türk tıp profesörü, psikiyatrist, akademisyen, siyasetçi ve insan hakları savunucusu.

Talebe Birliği Federasyonu

Talebe Birliği Federasyonu, 16 Aralık 2006 tarihinde sekiz kurucu talebe derneğinin bir araya gelmesi ile kuruluşunun 90. yılı münasebetiyle düzenledikleri toplantıda yeniden kuruluşu duyurdu. Ardından, 27 Mart 2008'de Talebe Birliği Federasyonu adı ile resmen kuruldu. 12 Eylül Darbesi sonucu kapatılan Millî Türk Talebe Birliği'nin devamı olarak yola çıkan Talebe Birliği Federasyonu bu güne kadar yapılan çalışmalar neticesinde, şu an; İstanbul, Ankara, Bursa, Bolu, Elazığ, Gaziantep ve Kocaeli o

Temmuz 2009 Urumçi Başkaldırıları

Temmuz 2009 Urumçi başkaldırıları (Çince: 乌鲁木齐“7·5”骚乱事件), Çin Halk Cumhuriyeti'ne bağlı, Doğu Türkistan adıyla da bilinen, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin başkenti Urumçi'de 5 Temmuz 2009 günü başlayan olaylardır.

Türkiye'de Seçimler

Türkiye'de milletvekili genel seçimleri, dört (2007 referandumundan önce beş) yılda bir, 550 üyeli Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne üye seçmek için, nisbi temsil sistemi ile yapılır. Bir parti mecliste sandalye elde etmek için, ulusal düzeyde oyların en az %10'unu almalı, aynı zamanda seçim bölgelerinde oyların, karmaşık bir formülle hesaplanan bir yüzdesini elde etmelidir.

Türkiye-Çin Ilişkileri

Türkiye-Çin ilişkileri

TBMM Yemin Krizi

TBMM yemin krizi, 12 Haziran 2011 seçimleri sonucu meclise girmeye hak kazanan bazı milletvekillerinin tutuklu olması ve tahliye edilmemesi ile Hatip Dicle'nin vekilliğinin düşürülmesi sonucu meydana geldi. Parlamentoda yapılan yemin törenine Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) katılırken Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP) bağımsız olarak seçimi kazanan milletvekilleri katılmadı. Fakat CHP'li vekiller yemin töreninde (Oktay Ekşi h

Günümüzdeki Devlet Ve Hükûmet Başkanlarının Listesi

günümüzdeki devlet ve hükümet başkanlarının listesi olarak, halen görevde olan devlet başkanları ve hükümet başkanlarını göstermektedir. Parlamenter sistem'de bu görevler farklı kişilerdeyken, başkanlık sistemi ve diktatörlükler'de aynı kişinin elindedir. Yarı başkanlık sisteminin olduğu bazı ülkelerde devlet başkanlığı, hükümet başkanlığına ait görevlerin birçoğuna sahiptir.

Gazze Filosu Saldırısına Uluslararası Tepkiler

Gazze filosu saldırısına uluslararası kamuoyu genelde sert tepki vermiştir.

Çin-Türkiye Ilişkileri

Çin Halk Cumhuriyeti-Türkiye ilişkileri, Çin Halk Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti'nin birbirini resmen tanıdığı 5 Ağustos 1971 tarihinden bu yana sürdürdüğü uluslararası politikaları içerir.

Iğdır Havalimanı

Iğdır Havalimanı (IATA: IGD, ICAO: LTCT), Iğdır ili sınırları içinde bulunan Türkiye'nin en doğusundaki havalimanı. Iğdır şehir merkezine 16 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Türkiye'de Siyaset

Türkiye'nin kuvvetler ayrılığı ilkesine dayalı bir yapısı vardır. "Yasama", "Yürütme" ve "Yargı" erklerinden oluşan üçlü kuvvet ayrılığı ilkesi temel alınmıştır.Cumhuriyet rejimi ile yönetilen ülkede Cumhurbaşkanı, Devlet'in başıdır.

2011 Mısır Devrimi

Devam ediyor:

Adanaspor 2011-12 Sezonu

Adanaspor 2011-12 sezonu, turuncu beyazlı ekibin 1. Lig'deki yırmıdördüncü sezonu, kuruluşunun ise elliyedinci yılıdır. 2009-10 1. Lig sezonunun üçüncü sırada tamamlayıp Süper Lig'yükselmeyi yükselme grub aldığı kötü sonuçlarla son an kaydeben Adanaspor bunun üzerine 2010-11 Bank Asya 1. Lig sezonuna Süper Lig'e yükselme hedefiyle başladı. Sezonuna kötü sonuçlarla başlayan Adanaspor sezon boyunca istikrarsız bir performans gösterdi. Sezon boyu Mustafa Kemal Kılıç, Cemal Gürsel Menteşe, Osman Özd

Derin Devlet

1996'da yaşanan Susurluk skandalıyla giderek yaygınlaşan bir kavram olan derin devletin kökeni ve ne anlama geldiği konusunda farklı savlar vardır. İleri sürülen

RTE

RTE ya da RTÉ şu anlamlara gelebilir:

Türkiye

Türkiye Cumhuriyeti, Kuzey yarımkürede, Avrupa ve Asya kıtalarının kesişme noktasında bulunan bir ülke. Ülke topraklarının büyük bir bölümü Anadolu yarımadasında, kalanı ise Balkan Yarımadası'nın uzantısı olan Trakya'da bulunur. Ülkenin üç yanı Akdeniz, Karadeniz ve bu iki denizi birbirine bağlayan Boğazlar ile Marmara Denizi ve Ege Denizi ile çevrilidir. Komşuları Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan, Ermenistan, Nahçıvan (Azerbaycan), KKTC, İran, Irak ve Suriye'dir.

Abdullah Gül

Abdullah Gül 29 Ekim 1950'de Kayseri'de doğdu. Orta öğrenimini Kayseri Lisesinde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ne girdi. Aynı fakültede mezuniyet sonrası doktorasını aldı. Lisan ve doktora çalışmalarını yürütmek için burslu olarak iki sene Londra ve Exter'de kaldı.

Ahmet Davutoğlu

1959 yılında Taşkent'te doğdu. Ortaöğrenimini İstanbul Erkek Lisesi'nde tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi ve Siyaset Bilimi Bölümlerinden mezun oldu. Aynı üniversitenin Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde doktorasını tamamladı. 1990-1995 yılları arasında Marmara Üniversitesi'nde çalıştı. 1993'te doçent, 1999'da profesör oldu. Halen Beykent Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler Bölümü başkanlığını yürütmektedir.

Seçim Sistemi Ve Siyasi Partiler

Seçim Sistemi. Anayasa, seçim sistemini de düzen-lemiştir. Seçimler nispi temsil sistemine göre; genel, eşit ve gizli oyla tek dereceli olarak, bütün yurtta aynı günde, oy-ların sayım ve dökümü tutanaklara geçirilerek açık olarak yapılır.

AK Parti Dönemi

AK Parti Dönemi. Seçimlerden sonra, AK Parti Kayseri Milletvekili Abdullah Gül tarafından 58. Hükümet kuruldu.

Meral Akşener

Meral Akşener, Kocaeli Üniversitesi'nde tarih okutmanıyken 1994 yerel seçimlerinde siyasete atıldı. Kocaeli Belediye Başkanlığı'nı kazanamadığı seçimler ona Tansu Çiller'in sağ kolu olma yolunu açtı. Çiller, başkanı olduğu Zübeyde Hanım Şehit Analarını Koruma Vakfı'nda Akşener'i yardımcısı yaptı. Yurtdışındaki servetini bu vakfa bağışlama sözünü tutmaması üzerine Çiller'e yöneltilen ağır eleştirilere Akşener siper oldu. DYP Kadın Komisyonları Genel Başkanlığı'nın ardından 1995 seçimlerinde mi

2003

2003 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.

1998

1998 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.

1997

1997 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.

1954

1954 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.

9 Ocak

9 Ocak Gregorian takvimine göre yılın 9. günüdür. Sonraki sene için 356 gün var (Artık yıllarda 357).

6 Şubat

6 Şubat Gregorian Takvimine göre yılın 37. günüdür. Sonraki sene için 328 gün var (Artık yıllarda 329).

9 Mart

9 Mart Gregorian Takvimine göre yılın 68. günüdür. Sonraki sene için 297 gün var (Artık yıllarda 298).

11 Mart

11 Mart Gregorian Takvimine göre yılın 70. günüdür. Sonraki sene için 297 gün var (Artık yıllarda 298).

14 Mart

14 Mart Gregorian Takvimine göre yılın 73. günüdür. Sonraki sene için 292 gün var (Artık yıllarda 293).

18 Mart

18 Mart Gregorian Takvimine göre yılın 77. günüdür. Sonraki sene için 288 gün var (Artık yıllarda 289).

24 Nisan

24 Nisan Gregorian Takvimine göre yılın 114. günüdür. Sonraki sene için 251 gün var (Artık yıllarda 252)

25 Nisan

25 Nisan Gregorian Takvimine göre yılın 115. günüdür. Sonraki sene için 250 (Artık yıllarda 251) gün var

2 Ağustos

2 Ağustos Gregorian Takvimine göre yılın 214. günüdür. Sonraki sene için 151 (Artık yıllarda 152) gün var

9 Eylül

9 Eylül Gregorian Takvimine göre yılın 252. günüdür. Sonraki sene için 113 (Artık yıllarda 114) gün var.

24 Eylül

24 Eylül Gregorian Takvimine göre yılın 267. günüdür. Sonraki sene için 98 (Artık yıllarda 99) gün var.

19 Ekim

19 Ekim Gregorian Takvimine göre yılın 292. günüdür. Sonraki sene için 73 (Artık yıllarda 74) gün var.

23 Ekim

23 Ekim Gregorian Takvimine göre yılın 296. günüdür. Sonraki sene için 69 (Artık yıllarda 70) gün var.

1 Kasım

1 Kasım Gregorian Takvimine göre yılın 305. günüdür. Sonraki sene için 60 (Artık yıllarda 61) gün var.

28 Kasım

28 Kasım Gregorian Takvimine göre yılın 332. günüdür. Sonraki sene için 33 (Artık yıllarda 34) gün var.

13 Aralık

13 Aralık Gregorian Takvimine göre yılın 347. günüdür. Sonraki sene için 18 (Artık yıllarda 19) gün var

2005

2005 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.

Büyük Ortadoğu Projesi

Büyük Ortadoğu Projesi ABD'nin Kuzey Afrika'dan Pakistan'a kadar 22 ülkeyi kapsayan coğrafyada siyasal, askeri ve ekonomik yapıyı kendi çıkarları doğrultusunda yeniden tanımlaması. Proje, Kuzey Afrika’daki Fas’tan başlamakta, sırayla Cezayir’i, Tunus’u, Libya’yı, Mısır’ı, Türkiye dahil Güney Kafkasları, Afganistan dahil Orta Asya’nın bazı devletlerini, Güney Asya’yı ve Ortadoğu’nun tamamını kapsamı içine almaktadır.

İstanbul Belediye Başkanları

Cumhuriyet ilan edildiğinde İstanbul'da yerel yönetici olarak Haydar bey (Yuluğ) görev yapıyordu. 14 Ekim 1930'da yerel seçimler yapıldı. İstanbul Umumi Meclisi, Vali ve Belediye Başkanı Muhittin bey tarafından 6 Kasım 1930'da açıldı.

Milli Görüş

1969 yılında başını Necmettin Erbakan'ın çektiği Bağımsızlar Hareketi ile başlayan ve Milli Nizam Partisi ile partileşen bir Siyasal İslam akımı.Milli Görüş, Türkiye'nin kendi insan ve ekonomik gücü ile kalkınabileceğini, öz değerlerini koruyarak, arkasına tarihinin verdiği kuvveti alarak daha hızlı adımlarla yürüyebileceğini savunur.

Erdoğan

Kişiler

Fazilet Partisi

Fazilet Partisi (FP), Milli Görüş hareketi'nin Refah Partisi'nin Anayasa mahkemesi tarafından kapatılmasından (2001) sonra İsmail Alptekin Başkanlığında kurulan siyasi çatısı. Onun kaderi de RP gibi oldu. Cumhuriyet Başsavcısı Ulusalcı Vural Savaş'ın İddiaları önce Türk Mahkemeleri sonra AİHM'nce haklı bulundu.

Ergün Dağcıoğlu

Mehmet Ergün Dağcıoğlu, Tokat'ın yerli ailelerinden olup, babası Mali Müşavir Basri Dağcıoğlu’nun işi dolayısıyla 1952 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitim ve öğrenimini Tokat'ta tamamladıktan sonra

Ömer Abuşoğlu

15 Mart 1951 yılında Gaziantep'te doğan Prof. Dr. Ömer Abuşoğlu, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu ve aynı fakültede doktorasını yaptı.

Fenerbahçe Spor Kulübü

Fenerbahçe Spor Kulübü, 1907 yılında kurulan, Türk futbolunun en önemli kulüplerindendir. Renkleri sarı ve laciverttir. İç saha maçlarını Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda oynamaktadır. Tüm sporların toplam kupalarında Türkiye'de en fazla kupaya sahip olan kulüptür. Türkiye'nin en gelişmiş modern spor kulübü olmakla beraber stadı UEFA'nın beş yıldızlı stadları arasında yer almaktadır. Bütçesi 130 milyon doları aşmaktadır.

2006

2006 yılında meydana gelen olaylar, doğumlar ve ölümler.

2007

2007 yılı olayları, ölümler, doğumlar ve diğer önemli gelişmeler

2008

2008 yılı, başlangıç günü Salı günü olan ve Şubat ayının 29 çekmesi sonucunda artık yıl olan, dolayısıyla 366 gün süren yıldır. Bu nedenle de yılın bitimi Çarşamba günüdür. Ekonomik anlamda küresel bir mali kriz içine giren dünya, siyasal anlamda da çok gergin günler yaşadı.

26 Şubat

26 Şubat, Gregoryen Takvimi'ne göre yılın 57. günüdür.== Olaylar ==*364 - I.

Bandırma Vapuru

Bandırma Vapuru Mustafa Kemal Atatürk ’ü 9.Ordu Müfettişi olarak kurmayları ile birlikte İstanbul ’dan Samsun’a getiren gemi.

Fadıl Akgündüz

Fadıl Akgündüz, Arap asıllı Siirtli bir iş adamıdır. Şirketinin ismi yüzünden Jet Fadıl diye de bilinir.

Genç Parti

Genç Parti, 10 Temmuz 2002'de Cem Uzan ve arkadaşları tarafından kurulan siyasi parti. Daha sonra kendini feshederek Yeniden Doğuş Partisi'ne (YDP) katıldı.

Gökkafes

Gökkafes (Süzer Plaza), İstanbul Taksim`de gökdelen.

Kasımpaşa SK

Kasımpaşa Spor Kulübü ya da kısaca Kasımpaşa, futbol branşıyla tanınan Türk spor kulübü. Kulüp 1921 yılında İstanbul'un Kasımpaşa semtinde kurulmuştur.

Penguen (dergi)

Penguen Dergisi, Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yayınlanan haftalık mizah dergisidir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde, Türkiye'deki fiyatının sekizde biri oranında daha pahalıdır.

Turhan Çömez

Turhan Çömez, (d. 1965, Gönen, Balıkesir) Türk genel cerrahi uzmanı ve siyasetçidir.

Türk-Japon Ilişkileri

== Türk-Japon ilişkileri tarihi==*1873`te Japonya temsilcisi Fenichiro Fukuchi Türkiye`ye (トルコ = Toruko okunur) geldi. *1881`de Abdülhamid Masaharu Yoshida`yı kabul etti.*1887`de Prens Komatsu, Abdülhamid`i ziyaret etti, dostluk nişanı sundu.

Türk Telekom Lig A

1. Lig veya sponsorluk anlaşması gereğince PTT 1. Lig, Süper Lig'den sonra Türkiye'nin en üst düzeydeki futbol ligi. Bir sezonda toplam 18 takımın katılımıyla oynanan 1. Lig, sezon sonunda üç takımın bir alt seviyedeki 2. Lig'e düşmesi ve yine 2. Lig'den üç takımın yükselmesiyle devam eder.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanları

Kuruluşundan günümüze Türkiye Cumhuriyeti başbakanları, partileri ve başbakanlık tarihleri.

Çıkarsa Teskere, Bilal Gitsin Askere

Çıkarsa Teskere, Bilal Gitsin Askere, İsrail-Lübnan krizi sonrası Türkiye`nin Lübnan`a BM Barış Gücü UNIFIL kapsamında asker göndermesine karşı çıkan sivil toplum kuruluşlarının başlattığı Asker Gönderme! kampanyasının sloganıdır.

İmam Hatip Liseleri

İmam-Hatip Lisesi (kısaca İHL), Türkiye'de resmi kuruluş amacı hatip ve imam yetişmesini sağlamak olan orta öğretim düzeyinde mesleki okullara verilen isimdir. İlköğretimden sonra dört yıl süreli eğitim veren, yatılı ve gündüzlü olarak karma eğitim yapan ( kuruluşlardır.

İstanbul Milletvekilleri

İstanbul milletvekilleri başlıklı bu makalede, TBMM`ne İstanbul`dan seçilen milletvekilleri (ve senatörler)ele alınmaktadır, İstanbulluluk kavramı içinde bir sınıflandırma yapılmamıştır.İstanbul doğumlu olması da dikkate alınmamıştır, çünkü milletvekilleri değişik partilerden birkaç defa değişik illerden seçilmişlerdir.

Belyaka, Doğanyurt

Belyaka, Kastamonu ilinin Doğanyurt ilçesine bağlı bir köydür.

Bolu Dağı Tüneli

Bolu iline bağlı Bolu Dağı`nda bulunan tünel projesi.

Büğet, Yeşilhisar

Büğet, Kayseri ilinin Yeşilhisar ilçesine bağlı bir köydür.