armonika

Bir müzik aleti. Bir sıra çan, çubuk, ya da sırça tüplerinden meydana gelmiştir. Ses verici parçalar, birbirine ...

ARMONIKA (türkçe) anlamı
1.
2. 1 . Yan yana sıralanmış deliklerden her biri üflendiğinde ayrı notada sesler çıkaran küçük ağız çalgısı
3. mızıka
4. armonik
2 . Akordiyon.
ARMONIKA (türkçe) anlamı
5. yan yana sıralanmış deliklerden her biri üflenince
6. ayrı notada sesler çıkaran küçük ağız çalgısı
7. mızıka.akordeon.
ARMONIKA (türkçe) ingilizcesi
1. n. harmonica
2. mouth organ
3. small musical wind instrument played by inhaling and exhaling into a row of holes,
ARMONIKA (türkçe) almancası
1. n. Harmonika

Armonika hakkında bilgiler

Bir müzik aleti. Bir sıra çan, çubuk, ya da sırça tüplerinden meydana gelmiştir. Ses verici parçalar, birbirine değdirilerek çalınır. Bu arada, armonika ile hiç ilgisi olmayan, ağızla üflenerek çalman bir çalgıya da, Armonika adı verilmektedir. Halk arasında mızıka da denilen bu çalgı, bir sıra madensel dilciklerin gam derecelerine göre dizilmiş bulunması ile meydana gelmiştir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Eight

''Eight'', New Model Army'nin 2000 yılında yayınlamış olduğu 8. stüdyo albümüdür. Robert Heaton'ın gruptan ayrılmasından sonra Michael Dean ve Dean White gruba katılmış ve albümün yapımına katkıda bulunmuşlardır.

Meddle

Meddle, 30 Ekim 1971 tarihli, Capitol'den çıkan Pink Floyd albümüdür.Albüm kapağı Storm Thorgerson tarafından yaratılmıştır. Thorgerson ilk olarak bir babun anüsü fikrini getirse de grup elemanlarıyla da konuşarak suyun altındaki bir kulak çekmiştir.

Reckless

Reckless, Bryan Adams'ın dördüncü albümü. 1984 yılında A&M Records tarafından kaydedildi.

Black And White

Black and White, The Stranglers'ın üçüncü albümüdür. Yapımcılığını Martin Rushent ve Mühendisliğini Alan Winstanley'ın üslendiği bu albüm beyaz ve siyah deniz olarak ikiye bölünmüştür.

Akordiyon

Akordiyon(Akordeon,Akordion), bir körüğü harekete geçirmekle yaratılan hava akımının etkilediği serbest metal dillerinin titreşmesiyle ses çıkaran havalı çalgıdır.

Glasharmonika

Glassharmonika ya da Glass armonika (İngilizce:Glass Harmonica), (Almanca:Glasharmonika), (Fransızca: Armonica de verre), 18.yüzyılda Benjamin Franklin tarafından mekaniksel versiyonu icat edilmiş ve "armonica" (armonika) adını koymuştur. İtalyancada "armonica" harmoni demektir. ...