Arthur Rubinstein

Arthur Rubinstein (28 Ocak 1887, 20 Ocak 1982) Polonyalı bir piyano virtüözüdür. 20. yüzyılın en iyi piyanistlerinden biri olduğu düşünülür.

Arthur Rubinstein

Başka dilden çevrilmekte

Arthur Rubinstein (28 Ocak 1887, 20 Ocak 1982) Polonyalı bir piyano virtüözüdür. 20. yüzyılın en iyi piyanistlerinden biri olduğu düşünülür. Chopin ve Brahms performansları ile uluslararası çapta büyük övgü toplamıştır.

Rubinstein; Yahudi bir ailenin çocuğu olarak Łódź, Polonya`da doğmuştur. Piyanoya olan erken ve büyüleyici ilgisi dışında başka ilginç bir çocukluk özelliği de üç yaşına kadar konuşmamış olmasıdır. Konuşmasını geliştirene kadar ailesini konuşma harici sesleri taklit ederek eğlendirirdi. Geciken konuşması, erken çocukluktaki huysuzluk nöbetleri ve daha sonraki virtüözlüğü genel olarak piyanist Clara Schumann ve fizikçi Albert Einstein gibi geç konuşan ünlülerle benzer br yol izlemiştir.

thumb|Arthur Rubinstein

İngilizce Vikipediden çeviriye devam edilecektir. Çeviriye devam edenlere teşekkür ederim. --> <div class="boilerplate metadata" id="stub"><table cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"><tr ><td >30px| </td ><td >``&nbsp;Müzisyen ile ilgili bu madde bir taslaktır. İçeriğini geliştirerek Vikipedi`ye katkıda bulunabilirsiniz``.``</td ></tr ></table ></div >

Arthur Rubinstein Artur Rubinstein Arthur Rubinstein Arthur Rubinstein Arthur Rubinstein Arthur Rubinstein Arthur Rubinstein ארתור רובינשטיין Артур Рубинштајн Arthur Rubinstein アルトゥール・ルービンシュタイン Arthur Rubinstein Artur Rubinstein Arthur Rubinstein Arthur Rubinstein Artur Rubinstein Arthur Rubinstein 阿图尔·鲁宾斯坦

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar