Asabiyye ya da Asabiyyet İbn-i Haldun'un düşünce sisteminde toplumların ilkellikten uygarlığa doğru ilerlemesini sağlayan temel toplumsal bağdır.

ASABIYET (türkçe) anlamı
Sinirlilik.
ASABIYET (türkçe) anlamı
1. sinirlilik
ASABIYET (türkçe) ingilizcesi
1. n. short temper,
ASABIYET (türkçe) almancası
1. Erregbarkeit
2. Nervosität

Asabiyet hakkında detaylı bilgi

asabiyet ile ilgili bilgilerin yer aldığı sayfamız: Asabiyye

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Fever

Fever:

Ebu Talib

Ebu Talib Resul-i ekrem efendimizin amcası ve hazret-i Ali’nin babası. Peygamber efendimiz, sekiz yaşındayken dedesi Abdülmuttalib vefat edince, Ebu Talib’in yanında kaldı. Hicretten üç yıl önce, seksen yaşını geçmiş olarak vefat etti. Peygamber efendimizin dedesi ...

Uyku

Uyku tüm memelilerde, kuşlarda ve balıklarda gözlenen doğal dinlenme biçimidir. Bu canlılar günlük işlevlerini gerçekleştirebilmek için uykuya ihtiyaç duyarlar. Uyku tam anlamıyla şuursuzluk olarak nitelendirilemez. İnsanlarda yetersiz uyku alınmaması unutkanlık , asabiyet, ...

Kafein

Tein, matein ve guaranin olarak da bilinir. Bir alkaloid olan kafein doğal olarak kahvede, çayda, Yerba mate'de, guarana'da ve ,az miktarda, kakao içinde bulunur. Kafeinin karateristik, yoğun bir acı tadı vardir. Kola gibi bazı gazlı içeceklere tat vermesi için eklenmektedir.

Stevia

Stevia. Paraguay ve Brezilya'da yüzyıllardan beri tatlandırıcı ve tedavi edici özellikleri nedeniyle kullanılan stevia (şeker bitkisi, şekerotu) Japonya'da da otuz yılı aşkın bir süredir milyonlarca kişi tarafından tatlandırıcı ve gıda katkısı olarak kullanılmaktadır.

Asparagin

Asparajin (Asn, N) proteinleri oluşturan 20 aminoasitten biridir. Yan zincirinde karboksamit grubu içerir.