Asahi, Chiba

Ibaraki

Ibaraki, (Japonca: 茨城県, "Ibaraki-ken"); Japonya'da bir il. Doğu kesimleri Pasifik Okyanusu'na bakar ve 11 Mart 2011'de 2011 Tōhoku depremi ve tsunamisinde oldukça zarar görmüştür.

mangaka

Mangaka (漫画家) Japonca'da çizgi roman sanatçıları için kullanılan bir kelimedir.

Japonya - Ulaşım ve Taşımacılık

Demiryolları: 23,670.

Ay Savaşçısı

Ay Savaşçısı, Japonca adıyla Bishōjo Senshi Sailor Moon (美少女戦士セーラームーン), ünlü manga yaratıcısı Naoko Takeuchi'nin ilk olarak manga sonra anime şeklindeki eseridir. Hikâye, bir zamanlar güneş sisteminde Ay Krallığı'nın koruyuculuğunu yapan gezeg...

Kill Bill (film)

Quentin Tarantino`nun yönettiği, ilk bölümünün Kill Bill: Vol.1 adıyla 2003 yılında, ikinci bölümünün de Kill Bill: Vol.2 adıyla 2004 yılında gösterime girdiği filmlerdir. Aslında film tek parçadır ama uzun olmasından dolayı ikiye bölünmüştür. Zaten iki f...

X Japan

X Japan (エックス ジャパン, Ekkusu Japan), Toshimitsu "Toshi" Deyama ve Yoshiki Hayashi tarafından 1982 yılında kurulan bir Japon müzik grubudur. Asıl ismi X (エックス) olan grup, 1989'da yaptığı Blue Blood albümü ile büyük bir başarıya ulaştı.

Cheb Khaled

Khaled Hadj Brahim (Arapça: خالد حاج ابراهيم; d. 29 Şubat 1960; Oran, Cezayir), Khaled olarak da bilinen Cezayirli raï şarkıcı-söz yazarı ve müzisyen.

Chiba'daki şehirler listesi

Çiba ili (千葉県, Çiba-ken), Tokyo Metropolü’nde yer alan, Japonya’nın bir ilidir.

Futtsu

Futtsu (富津市 Futtsu-shi) Japonya'nın Chiba ilinin şehirlerinden biridir. Şehir 1 Eylül 1971 yılında kurulmuştur.