Astana Arena

Astana Arena, Kazakistan'ın Astana şehrinde inşa edilen, çok fonksiyonlu bir stadyumdur. ...

Astana Arena hakkında detaylı bilgi

Astana Arena, Kazakistan'ın Astana şehrinde inşa edilen, çok fonksiyonlu bir stadyumdur. 3 Temmuz 2009'da, Lokomotiv Astana ile Kazakistan 21 yaş altı ulusal futbol takımı arasında oynanan maç ile açılmıştır. Bu maçta senelerce Türk milli takımının formasını taşımış olan Hakan Şükür ile Hasan Şaş da yer almıştır. == Özellikleri == 30 bin seyirci kapasiteli stadyumun ana taşıyıcı konstrüksiyonu çelikten inşa edilmiş. Hareketli çatı elemanları doğu-batı yönünde, ana taşıyıcı çelik elemanların üzerinde hareket edebiliyor. FIFA ve UEFA kriterlerine uygun olarak dizayn edilen futbol sahası, alttan ısıtmalı, yüksek standartlara sahip suni çimler ile kaplandı. == Dış bağlantılar == * İnşatı yapan firma: Sembol İnşaat * Stat tasarımını yapan firma: Tabanlıoğlu Architects

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Astana Arena maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Tabanlıoğlu Mimarlık

Tabanlıoğlu Mimarlık 1956 yılında kurulmuş, İstanbul’un Beyoğlu semtinde yer alan bir mimarlık firması. Kurucusu Hayati Tabanlıoğlu'dur.

Dangerous And Moving Tour

Dangerous and Moving Tour t.A.T.u'nun Rusya, Ukrayna, Estonya, Letonya, Litvanya ,Kore, Kazakistan ve Meksika'yı temel alan turnesidir.Ermenistan ve Finlandiya'daki festivallerde ve Japonya'da birkaç kulüpte sahne aldılar.

VTB Birleşik Ligi

VTB Birleşik LigiVTB United League

Opera Evleri Listesi

Opera evleri listesi kitalar ve kıtalardaki ülkeler alfabetik sıra ile verilmiştir. Her ülkedeki opera evleri isimleriyle bulunduğu şehir gösterilmiştir. Bazan operaevinde bulunan opera kumpanyasının adı da verilmektedir.