Astana FK

Astana FK, Kazakistan'ın başkenti ve ikinci büyük şehri olan Astana'nın takımıdır.

Astana Fk hakkında detaylı bilgi

Astana FK, Kazakistan'ın başkenti ve ikinci büyük şehri olan Astana'nın takımıdır. ==İsim tarihçesi== *1964 : Dinamo Tselinograd olarak kurudu. *1975 : Tselinnik Tselinograd olarak değiştirildi. *1994 : Tsesna Akmola olarak değiştirildi. *1996 : Tselinnik Akmola olarak değiştirildi. *1997 : FC Astana olarak değiştirildi. *1999 : Zhenis Astana olarak değiştirildi. *2006 : FC Astana olarak değiştirildi. *2009 : FC Namys Astana olarak değiştirildi. *2010 : FC Astana-1964 olarak değiştirildi. == Başarılar == * Kazakistan Süper Ligi (3): 2000, 2001, 2006 * Kazakistan Kupası (3): 2001, 2002, 2005

Mevcut kadro

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Astana FK maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Lokomotiv Astana FK

Lokomotiv Astana FK (Kazakça: Локомотив Астана Футбол Клубы / Lokomotiv Astana Futbol Klubı) Kazakistan'ın Astana kenti merkezli bir futbol kulübüdür. Kulüp 2009 yılının başlangıcında Alma-Ata ve Megasport'un birleşmesiyle kurulmuştur.

Okzhetpes FK

Okzhetpes FK , Kazakistan'nın en üst düzey futbol ligi olan Kazakistan Süper Ligi'nde yer alan bir futbol kulübü.

Yegor Titov

Yegor İlyiç Titov (Rusça: Егор Ильич Титов) (d. 29 Mayıs 1976, Moskova) Lokomotiv Astana forması giymekte olan Rus orta saha oyuncusudur.

Vladimir Besçastnıh

Vladimir Yevgenyeviç Besçastnıh (Rusça: Владимир Евгеньевич Бесчастных; (d. 1 Nisan 1974, Moskova), santrafor mevkiinde oynayan Rus eski futbolcu.

Kajimukan Munaytpasov Stadyumu

Kajimukan Munaytpasov Stadı Kazakistan'ın Astana kentinde bulunan çok amaçlı bir futbol stadyumudur. Çoğunlukla futbol karşılaşmalarının oynandığı stadyum Astana FK'nın evidir. Kajimukan Munaytpasov Stadı 12.350 kişiliktir.

Kazakistan Süper Ligi

Kazakistan Süper Ligi Kazakistan futbolunun zirve ligi, 1992 yılında kurulmuştur.

Çimkent

Çimkent Kazakistandaki çok nüfuslu bölgelerden olup Kazakistan'ın Güney Kazakistan Eyaleti'nin merkezidir.Çimkent 661.200 nüfusuyla (1 Temmuz 2008) Kazakistan'da Almatı ve Astana'dan sonra en büyük 3. kenttir ve ülkenin önemli metropollerindendir.Türkistan-Sibirya Demiryolu ...

Üst Düzey UEFA Ligleri

UEFA Avrupa futbolunun yönetim ve kontrol organıdır. Kendi ülkelerinin futbol federasyonlarından oluşan 53 üye federasyonu bulunan bir konfederasyondur.Ermenistan, Azerbaycan, Rusya, Gürcistan, Kazakistan, İsrail, Kıbrıs ve Türkiye bir kısmı Avrupa'da veya tamamı dışarıda olan ...

2013-14 UEFA Avrupa Ligi

2013-14 UEFA Avrupa Ligi, UEFA tarafından düzenlenen Avrupa'nın en büyük ikinci futbol organizasyonunun 43. sezonudur. UEFA Avrupa Ligi adı ve formatıyla ise 5. sezondur. Final İtalya'nın Torino şehrindeki Juventus Stadyumunda oynanacaktır.