Ata Demirer (d. 1972, Bursa), Türk komedyen ve oyuncudur.

Ata Demirer kaç yaşında?

Ata Demirer 45 yaşında.
Ata Demirer, günü, bir Perşembe günü doğdu. 46. yaşına basacağı bir sonraki doğum gününe, bugünden itibaren 321 gün var.
Ata Demirer'in burcu Yengeç.
Evet, Ata Demirer yaşıyor.

Ata Demirer hakkında bilgiler

{{Ünlü| adı=Ata Demirer| Resim=Ata demirer.jpg| Doğum tarihi=1972| Doğduğu ülke=Türkiye| Meslek=Komedyen, sinema ve tiyatro oyuncusu| }}

Ata Demirer (d. 1972, Bursa), Türk komedyen ve oyuncudur.

1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Müziği bölümünü kazandı. İlk kez 1995 yılında "Komik Para" adlı oyunla tiyatro sahnesinde kendini gösterdi.Tek Kişilik Dev Kadro isimli tek kişilik gösteride bulundu. Kendisini Modern Meddah olarak tanımlamaktadır.

FilmleriTV dizileriGösterileriTV programlarıAlbümleriDış bağlantılar

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Ata Demirer maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Komedyen

Komedyen, Fransızca comí©dien sözcüğünden gelen isim, meslek.Türk Dil Kurumu`na göre komedyen;``1. Güldürü oyuncusu.

Avrupa Yakası (dizi)

Avrupa Yakası, Sinan Çetin'in yapımcılığını ve Gülse Birsel'in senaryosunu üstlendiği bir durum komedisidir. Plato Film stüdyolarında çekilen dizinin ilk bölümü 11 Şubat 2004 tarihinde atv ekranlarında gösterime girdi.

Korsan TV

Korsan TV Ata Demirer`in yapımcısı ve sunucusu olduğu bir komedi-skeç programıdır. Program Star TV`de yayınlanmıştır.

Neredesin Firuze (film)

"Neredesin Firuze" 2004 yılı yapımı bir Türk filmidir. IFR (İstisnai Filmler ve Reklamlar) tarafından gerçekleştirilen prodüksiyonda Levent Kazak`ın yazdığı senaryo Ezel Akay (Ezop) tarafından yönetilmiştir. Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Ata Demirer, Murat Akkoyunlu, ...

Orhan Baltacı

Orhan Baltacı, Doğuş adıyla tanınan Türk müzisyendir.Ata Demirer`in gösterisinde "duygusal terminatör" olarak tanımlanmıştır. En yaratıcı `müzisyenlerden` biridir . Hapiste geçirdiği günlerde 200 beste yaptığını iddia etmiştir .

Tek Kişilik Dev Kadro

Tek Kişlik Dev Kadro Ata Demirer'in komedi showudur. Süresi 93 dk.