ATAKAN (türkçe) anlamı
1. (Türkçe) Erkek ismi -1. Düşünmek­sizin her işe sokulan adam. 2. İleri atı­lan.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Yurtsan Atakan

İngiliz lisesi ve Boğazici Universitesi Siyasal mezunu gazetecidir. Hürriyet Gazetesi'nde Kelebek ve E.yaşam eklerinde köşe yazarlığı, Hürriyet e-yaşam ekinin yayın yönetmenliğini, kurucusu olduğu Onpunto.com isimli yeni medya projesinin yöneticiliğini yapmaktadır. Evli ve bir ...

Sadık Atakan Özel Çini Müzesi

Avukat S. Sadık Atakan Özel Çini Müzesi, Kütahya`da Sadık Atakan adlı koleksiyoncunun topladığı çini eserlerin ve pek çok antik eşyanın sergilendiği özel bir müzedir.

Atakan Özdilek

Yurtsan Atakan (Evli, Lale Atakan): 1963 yılında İstanbul`da doğdu. İstanbul İngiliz Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü`nden mezun oldu.

Mualla Mukadder Atakan

Mualla Mukadder Atakan ''(d. 27 Şubat 1924, Çanakkale - ö. 15 Eylül 1997)'', sesinin güzelliği ile olduğu kadar kendi güzelliği ile de tanınmış Türk Müziği ses sanatçısı.

Zahit Atakan

Zahit Atakan (d. 1923, İstanbul) Türk asker.

Bengi Ebru Atakan

Bengi Ebru Atakan, Türk tiyatro oyuncusu, drama ve diksiyon eğitmeni, seslendirme sanatçısı ve sunucudur.

Sözlük

Sözlük bir dilin veya dillerin kelime haznesini (sözvarlığını), söyleyiş ve yazılış şekilleriyle veren, kelimenin kökünü esas alarak, bunların başka unsurlarla kurdukları sözleri ve anlamlarını, değişik kullanışlarını gösteren eser.

Serseri

Serseri, işi gücü olmayan, başıboş ve kabadayı kişiye verilen isimdir.

ŞAŞKIN

Film

İhsan Öztürk

İhsan Öztürk, 1947 yılında Şarkışla'nın Gül tekin Mahallesi'nde dünyaya geldi. İlk ve orta okulu Şarkışla'da bitirdi. Ortaokul öğrencisi iken ilk dersleri ağabeyinden (Ahmet Öztürk) alarak bağlamayla tanıştı.

Özdemir Erdoğan

Özdemir Erdoğan 17 Haziran 1940 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi batı klasik müziği piyanisti ve dayısı keman ve piyano çalan klasik müzik sanatçısıydı. İlk eğitim bu küçük yaşlardan itibaren bu kanallarla alınmıştır.

Kırkpınar Ağaları

MURAT ŞENER - 1950-51 ve 52 yıllarında ağalık yapmıştır. Edirneli olup, "Karacaköylü Murat Şener" lakabıyla anılmıştır. NURETTİN MANYAS - YAŞAR YARDIMCI - 1921 yılında doğmuştur.

Yeni Türkü

1978 yılında ODTÜ Mimarlık öğrencisi Derya Köroğlu, Hacettepe Tıp öğrencisi Zerrin Yaşar ve Hacettepe Tıp mezunu ve patoloji uzmanı Selim Atakan'ın Ankara'da kurduğu müzik grubu. Gruba isim babalığını şair ve yazar Yaşar Miraç yapmıştır. Yeni Türkü, sadece...