Atat��Rk Ilkeleri

ATA türleri (harddisk)

Üreticiler, sabit disklerin performansını arttırmak için mekanik olarak daha başarılı diskler tasarlanmakla kalmadılar, aynı zamanda sabit disk ve PC arasındaki bant genişliğini yükseltmenin de yollarını aradılar. Bu bağlamda ilk çıkan ATA1'i; ATA2, ATA3...

Atatürk İlkeleri

Atatürk İlkeleri, Atatürk Devrimlerinin temelini oluşturan ilkelere verilen isimdir. Temel ve bütünleyici ilkeler olarak iki bölüme ayrılır.

Thomas Reid

Thomas Reid 1710-1796 yılları arasında yaşamış olan İskoç filozofu. Sağduyu felsefesine çok önemli katkılar yapmış olan Reid, sağduyunun savunuculuğunu yapmış ve her tür bilgiyle bilimin, apaçık ilkelere dayandığını öne sürmüştür. Sağduyusu olan tüm insan...

Kilise (anlam ayrım)

Kilise kelimesi Hıristiyanlıkta iki farklı anlamda kullanılır:

polatlı

Polatlı, Ankara ilinin batı kesiminde, Eskişehir - Ankara Devlet Yolu üzerinde Ankara'ya en yakın ilçedir (76 km). 1 Ağustos 1926 tarihinde 877 sayılı kanunla ilçe olmuştur.

Kilise (anlam ayrımı)

Kilise kelimesi Hıristiyanlıkta iki farklı anlamda kullanılır:

Ata Atalay

Ata Bey (Ata Atalay ya da Ataullah Atay olarak bilinir), (d. 1882, Nevşehir) - (ö.

Nürnberg İlkeleri

Nürnberg ilkeleri bir savaş suçunun ne şekilde teşkil ettiğini belirlemek için konulan bir dizi kuraldır. İlkeler II.

Açık Kapı Politikası

Açık Kapı Politikası, ABD`nin, Çin`in toprak ve yönetim bütünlüğünün sağlanması, Çin`le ticari ilişkileri olan ülkeler arasında eşit ayrıcalıkların korunması için ilan ettiği ilkeler bildirgesidir (1899-1900).