Atina Akropolisi (Yunanca: Ακρόπολη Αθηνών) Atina kentinin üzerinde yüksek bir kayalık üzerinde bulunan ve büyük mimari ve tarihi önemi olan birçok antik yapı kalıntılarını içeren eski bir hisardır.

Atina Akropolisi

Atina Akropolisi (Yunanca: Ακρόπολη Αθηνών) Atina kentinin üzerinde yüksek bir kayalık üzerinde bulunan ve büyük mimari ve tarihi önemi olan birçok antik yapı kalıntılarını içeren eski bir hisarır.

Kaynaklar

*Hurwit, J (2000). "The Athenian Acropolis", Cambridge University Press == Ayrıca bakınız == * The Acropolis of Athens (Yunan Hükümeti web sitesi) * The Acropolis Restoration Project (Yunan Hükümeti web sitesi) * The Acropolis Museum and the Goddess Athena * The Restitution of the Parthenon Marbles * UNESCO World Heritage Centre — Acropolis, Athens * Ancient Athens 3D * The Parthenon Frieze * Excerpt on the geology of Athens from: A Geological Companion to Yunanistan and the Aegean by Michael and Reynold Higgins, Cornell University Press, 1996 * The Acropolis of Athens: photo album and description Akropolis#Atėnų akropolis

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar