Atlas Türkiye`de Nisan, 1993`den beri yayımlanan bir aylık coğrafya ve keşif dergisidir. Çevre ve tarihi sitler konuları ile ilgili haberler de dergide yer alır.Doğan Burda Dergi bünyesinde çıkarılan derginin yayın yönetmenliğini Özcan Yüksek, yayın danışmanlığını ise Mehmet Yaşin yapmaktadır.``Atlas Tatil``, ``Arkeo Atlas``, ``Atlas İstanbul`` ve ``Atlas Ege`` gibi 3 aylık ya da yıllık olarak yayımlanan ekleri de vardır.İlk yayınlandığı zamanlarda kendisine National

Atlas (dergi)

Atlas Türkiye`de Nisan, 1993`den beri yayımlanan bir aylık coğrafya ve keşif dergisidir. Çevre ve tarihi sitler konuları ile ilgili haberler de dergide yer alır.Doğan Burda Dergi bünyesinde çıkarılan derginin yayın yönetmenliğini Özcan Yüksek, yayın danışmanlığını ise Mehmet Yaşin yapmaktadır.``Atlas Tatil``, ``Arkeo Atlas``, ``Atlas İstanbul`` ve ``Atlas Ege`` gibi 3 aylık ya da yıllık olarak yayımlanan ekleri de vardır.İlk yayınlandığı zamanlarda kendisine National Geographic`i örnek almış, ancak bu derginin National Geographic Türkiye adıyla Türkiye`de de yayımlanmaya başlaması üzerine zamanla tiraj olarak ikinci sıraya düşmüştür.

Linklerdergi-taslak

Kaynaklar

Vikipedi
Atlas şuan türkiye genelinde satış trajı olarak benzer dergilere oranla daha yüksektir ve en çok satan dergidir. Satış rakamlarını isteyen DBR okur hattından sorabilir.

Bilgi verirken doğru bilgi vermeniz dileğiyle..

İlgili konuları ara

Yanıtlar