Augsburg

Augsburg Bavyera eyaletinin güney-batisinda yeralmaktadir. Augsburg Trier sehrinden sonra Almanya'in en eski sehiri olma özelligine sahiptir ve ayrica Münih ve Nürnberg`den sonra Bavyera eyaletinin en kalabalik sehridir.

Augsburg

Augsburg Bavyera eyaletinin güney-batisinda yeralmaktadir. Augsburg Trier sehrinden sonra Almanya'in en eski sehri olma özelligine sahiptir ve ayrica Münih ve Nürnberg`den sonra Bavyera eyaletinin en kalabalik sehridir.

30 Haziran 2005 nüfüssayiminda sehrin nüfusu 262.140 olarak tespit edilmistir. Bu nüfüs sayimina göre sehirde yasayan yabancilarin oranininda 16,5% oldugu tespit edilmistir. Sehrin adi m.ö. 15 yy Romaimparatoru Augustus'un askeriüst olarak kullandigi yerlesim merkezi alan Augusta Vindelicorum'dan gelir. 8 Augustos Augsburg'da Augsburg Baris Bayrami olark kutlanir. 8 Augustos günü sehrin resmi tatilidir ve bu özelligiile Almanya'da tektir. Bertolt Brecht (Yazar), Leopold Mozart (W. A. Mozart'in babasi) ve Jürgen Wilhelm Möllemann (FDP`li politikaci) Augsburg'da dünyaya gelmislerdir. Fugger (Jakob Fugger: zamaninda Avrupanin belkide dünyanin enzengin insanlarindandi) ve Welser aileleri (zengin tüccar ailesi) bu sehirde yasamislardir. Su an SPD'li Paul Wengert Augsburg Belediye Başkanıdır.

Augsburg

Almanca Augsburg kelimesinin İngilizce karşılığı.
n. augsburg

Augsburg

İngilizce Augsburg kelimesinin Almanca karşılığı.
n. augsburg (n)

Augsburg

Almanca Augsburg kelimesinin İtalyanca karşılığı.
n. augusta (f)

İlgili konuları ara

Yanıtlar