Av Mevsimi

''Av Mevsimi'', Yavuz Turgul'un yönetmenliğini yaptığı ve Türk sinemasının üç önemli ismi Şener Şen, Çetin Tekindor ve Cem Yılmaz'ı aynı yapımda buluşturduğu bir filmdir.

Av Mevsimi, Yavuz Turgul'un yönetmenliğini yaptığı ve Türk sinemasının üç önemli ismi Şener Şen, Çetin Tekindor ve Cem Yılmaz'ı aynı yapımda buluşturduğu bir filmdir. Bir cinayet araştırması sırasında hayatları altüst olan üç polisin hikayesini anlatan filmin çekimlerine Nisan ayında başlanmış ve 3 Aralık 2010 tarihinde vizyona girmiştir. Konusu Tecrübesi, sezgileri ve takipçiliğiyle tüm teşkilatın “Avcı” olarak bildiği Ferman (Şener Şen) ile yalnızca bakışlarıyla bile lakabının hakkını veren “Deli” İdris (Cem Yılmaz) cinayet masasında görevli, baba-oğul kadar yakın iki polistir. Antropoloji mezunu, sessiz sakin Hasan (Okan Yalabık) ise bu ikiliye yeni katılmış bir “Çömez”... Öldürülen genç bir kız onları uyuşturucu taciri Asit’le, Türkiye’nin en zengin adamlarından Battal Çolakzade’yle (Çetin Tekindor), kızın ağabeyleri Abbas, Vakkas ve daha birçok farklı insanla karşı karşıya getirecektir. Hayatını eşine adayan, onun hastalığıyla boğuşan Ferman, boşandığı eşi Asiye’ye (Melisa Sözen) tutkuyla bağlı İdris, yeni mezun ve bu dünyaya yabancı Hasan... Çözmeye çalıştıkları cinayet, bu üç polisin hayatını değiştirecektir. Oyuncular * Şener Şen - Ferman-Avcı * Cem Yılmaz - Deli İdris * Çetin Tekindor - Battal Çolakzade * Melisa Sözen - Asiye * Okan Yalabık - Çömez Hasan * Rıza Kocaoğlu - Asit Ömer * Nergis Çorakçı - Hatun * Mustafa Avkıran - Müslüm * Mahir İpek - Murat Öneş * Şefika Ümit Tolun - Hilal * Emine Şans Umar - Cevriye * Sedat Sivri - İlhan Gökpınar * Gamze Süner Atay - Müzeyyen * Bartu Küçükçağlayan - Kamuran * Cahit Gök - Vakkas * Murat Serezli - Altan Dardanel * Murat Aygen - Şevket Altun * Serkan Keskin - Adli tıp doktoru * Rahmi Dilligil - Basri * Kevork Türker - Ceylan Doktor * Tolga Polat - Anestezist * Engin Hepileri - Asiye'nin patronu Dış bağlantılar * Filmin resmi sitesi * Av Mevsimi: Bir Polisiye Masalı * sinemalar.com sitesi

Kaynaklar

Vikipedi

Av Mevsimi 2010 yapımı film

Cinayet masasındaki tecrübesi nedeniyle Avcı lakabının hakkını veren Komiser Ferman ile adı deliye çıkmış İdris baba-oğul kadar birbirine yakın iki polistir. Aralarına antropoloji mezunu bir çömez olan Hasan katılmıştır. Üçü öldürülen genç bir kızın katilini bulmakla görevlendirilir. Soruşturma sırasında uyuşturucu ticaretinden zengin bir işadamına kadar farklı insanlarla karşılaşacak bu üç polisin hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır.

Oyuncular

Oyuncu Karakteri
Şener Şen Bu filmde 68 (şu anda 78) yaşında Ferman

Diğer anlamları

av mevsimi

Türkçe av mevsimi kelimelerinin İngilizce karşılığı.
n. hunting season

av mevsimi

Türkçe av mevsimi kelimelerinin Almanca karşılığı.
n. Jagdzeit

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Av Mevsimi ilgili konular

Av Mevsimi
av mevsimi