Avni Okumuş

Avni Okumuş (d. 26 Ocak 1960, Trabzon), Türk eski futbolcu, teknik direktör. Gençlerbirliği ve Çanakkale Dardanelspor'un eski futbolcularındandır.

Avni Okumuş (d. 26 Ocak 1960, Trabzon), Türk eski futbolcu, teknik direktör. Gençlerbirliği ve Çanakkale Dardanelspor'un eski futbolcularındandır. == Futbolculuk kariyeri Kulüp takımları kariyeri 1980'li ve 1990'lı yıllarda Gençlerbirliği, Çanakkale Dardanelspor, Kırıkkalespor ve Hacettepe'da forma giymiştir. Özellikle Gençlerbirliği için önemli eski futbolcularındandır. Gençlerbirliği için oynadığı 317 lig karşılaşması ile Gençlerbirliği için en fazla forma giyen fubolcu sıralamasında 3. sıradadır ve "En Çok Gol Atan Futbolcular" sıralamasında 73 gol ile Andre Ngole Kona'nın ardından ikinci sırada yer almaktadır.

Milli takım kariyeri

Avni Okumuş, 1 kez Türkiye Olimpik Milli Takımı formasını giymiştır. == Teknik direktörlük kariyeri == 1990'ların ortasından beri Türkiye profesyonel futbol liglerinde altyapı antrenörlüğü, yardımcı antrenörlüğü ve teknik direktörlük yapan bir futbol adamıdır. Antrenörlük karıyerıne 199 senesinde Gençlerbirliği altyapısında başladı ve bu görevini 2008 senesine kadar sürdürdü. 2008-2010 arası Kastamonuspor'u çalıştırdı. Son olarak 2010 yılında Kırşehirspor teknik direktörlüğüne getirildi fakat 5 gün sonra görevinden alındı. 2012-2013 sezonu başında yeniden Kastamonuspor teknik direktörlüğü görevine getirildi. == Dış bağlantılar == * TFF Resmi İnternet Sitesi - Futbolcu Avni Okumuş Profili * TFF Resmi İnternet Sitesi - Teknik Direktör Avni Okumuş Profili * mackolik.com İnternet Sitesi - Futbolcu Avni Okumuş Profili * mackolik.com İnternet Sitesi - Teknik Direktör Avni Okumuş Profili

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Avni Okumuş ilgili konular