Avrupa Yakası (dizi)

Avrupa Yakası, Sinan Çetin'in yapımcılığını ve Gülse Birsel'in senaryosunu üstlendiği bir durum komedisidir. Plato Film stüdyolarında çekilen dizinin ilk bölümü 11 Şubat 2004 tarihinde atv ekranlarında gösterime girdi.

Avrupa Yakası (dizi)

{{Dizifilm |
dizi_adı =Avrupa Yakası |
resim   =Bir sahne |
yönetmen =Jale Atabey Özberk  |
yazan   =Gülse Birsel |
oyuncular =Gülse Birsel<br />Levent Üzümcü<br />Gazanfer Özcan<br/ >Hümeyra<br />Engin Günaydın |
yapımcı  =Sinan Çetin|
yılı   =2005-2006 |
dil    =Türkçe|
web site =[1]
}}


Avrupa Yakası, ait olmak istediği havalı Nişantaşı hayatı, çalıştığı moda dergisi, tam bir Türk olan aşık olduğu erkek ve bu dünyanın tam zıttı hayat görüşüne sahip ailesi arasında kalmış genç bir kadını konu alıyor.

Dizinin yapımını Plato Film-Sinan Çetin, yönetmenliğini Jale Atabey Özberk üstleniyor. Senaryosunu, başrolünü de oynayan Gülse Birsel yazıyor. Gülse Birsel`in canlandırdığı "Aslı" karakterinin babasını Gazanfer Özcan, annesini Hümeyra, kardeşi Volkan`ı ise Ata Demirer oynuyor.

Dergi ekibinde Yıldırım Öcek (Patron),Levent Üzümcü (Cem), Şenay Gürler (Fatoş), Bülent Polat (Şesu),Hale Caneroğlu (Yaprak), Evrim Akın (Selin) yer alıyor. Veysel Diker (Tacettin), Yavuz Seçkin (Sertaç) ve Vural Çelik (Kubilay) diğer rolleri paylaşıyor.

Dizinin III. Sezonunda "Cem" karakterinin babası Rutkay Aziz (Bülent) ve annnesi Suna Keskin (Sedef) ile birlikte diziye farklı soluk getiren Engin Günaydın (Burhan Altıntop) kadroya dahil oluyor.

IV. Sezonda köklü değişimler geçiren Avrupa Yakası dizisi, radikal kararlar alarak oyuncu değişimini zorluyor. Oyuncuların kişisel seçimlerinden dolayı Volkan, Selin, Şesu, karakterleri diziden ayrılırken, "Aslı" karakterinin kuzenleri Tolga Çevik (Sacit) ve Hasibe Eren (Makbule); apartman kapıcısı Peker Açıkalın (Gaffur), yeni ofisboy Sarp Apak (Tanrıverdi) karakterleri senaryo içinde yerini alıyor.

<br />

= Sezonlar =

I. Sezon

11 Şubat 2004 - 23 Haziran 2004 <br /> 1. Bölüm - 19. Bölüm

OyuncularKonuk OyuncularSenaryo YazarıYapımcıYönetmenII. Sezon

8 Eylül 2004 - 15 Haziran 2005 <br /> 20. Bölüm - 58. BÖlüm

OyuncularKonuk OyuncularSenaryo YazarıYapımcıYönetmenIII. Sezon

14 Eylül 2005 - 21 Haziran 2006 <br /> 59. Bölüm - 93. Bölüm

OyuncularKonuk Oyuncular

Senaryo YazarıYapımcıYönetmenIV. Sezon

13 Eylül 2006 - <br /> 94. Bölüm -

OyuncularKonuk OyuncularSenaryo YazarıYapımcıYönetmen= Dış bağlantılar =

Kaynaklar

Vikipedi
AVPUPA YAKASININI YENI SEZON BOLUMLERINDE PEKER ACIKALIN''NIN OYNAMAYACAGININ DUYDUK VE COK UZULDUK BAZI ONU CEKEMEYEN VE KENDINI KOMEDYEN SANAN INSANLAR YUZUNDEN GAFFUR ROLUNDEN UTANMASINA HIC GEREK YOK.PEKER ACIKALIN MEDYADA, YAPTIGI ROL YUZUNDEN SIKINTILI DAVRANDIGINI GOREBILIYORUZ AMA AVRUPA YAKASIDA GAFFURSUZU OLMAZ SAYIN BIRSE GURSEL HANIM....

İlgili konuları ara

Yanıtlar