Üretim teknolojileri yüksek olması bu tip bilgisayarların neredeyse kişisel bilgisayarların fiyatına mal edilebiliyor olası üretiminin çok az olmasına neden olmaktadır.Kelime işlem, Hesap Makinesi yazılımları, Outlook, Adres defteri, İnternet Explorer gibi belli uygulamaları çalıştırabilen, PCMCA kartı ile internete bağlanıp dosya transferi ve e-mail hizmetlerinden yararlanabilen çok küçük ölçekli diz üstü bilgisayarlar olarak da düşünebiliriz.

Avuç içi bilgisayarlar

Üretim teknolojileri yüksek olması bu tip bilgisayarların neredeyse kişisel bilgisayarların fiyatına mal edilebiliyor olası üretiminin çok az olmasına neden olmaktadır.

Kelime işlem, Hesap Makinesi yazılımları, Outlook, Adres defteri, İnternet Explorer gibi belli uygulamaları çalıştırabilen, PCMCA kartı ile internete bağlanıp dosya transferi ve e-mail hizmetlerinden yararlanabilen çok küçük ölçekli diz üstü bilgisayarlar olarak da düşünebiliriz.

İşlemci, Ram gibi donanım öğeleri çok düşük konfigürasyonlar içerdiği gibi LCD ekranları çok düşük çözünürlük sağlayabilir.

Yanıtlar