Ayberk Çölok

Düttürü Dünya

''Düttürü Dünya'', Yönetmenliğini Zeki Ökten'in üstlendiği, 1988 yapımı bir Türk filmidir. Dram türündeki bu sinema filminin başrollerini Kemal Sunal ve Jale Aylanç paylaşmıştır.

çölek

Bülent Ayberk

Bülent Ayberk (d. 29 Nisan 1947 Elazığ) Türk yazar.

Ayberk

Albert Olayı

Baş, karanlıkta iyice eğildiği (45°-95°) zaman, dikey doğrunun (görünür dikeylik) başın eğim yönünde yer değiştirdiği izlenimini bırakan algılama olayıdır. Bu olay, ilk defa Aubert tarafından belirtildi (1861).

Aybek

Muizzuddin El-Mansur Aybeg, (Arapça:Aybak) (tam künyesi:El-Malik El-Mu'izziddin Aybak El-Çavşangir El-Türkmeni El-Salihi (o. 1257, Kahire) Mısır Memlûk Sultanlığı'nın kurucusu ve ilk sultanı olan Kıpçak kökenli hükümdar.

ayber

Ayberk Olmaz

basketbolcudur. 2.10 boyundaki oyuncu Pivot pozisyonunda görev almaktadır. Fenerium’da forma alırken keşfedilen Ayberk Olmaz, ’96 jenerasyonunda kısa bir zaman

Ayberk Atilla

Ayberk Atilla (d. 1946, İstanbul), tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Ayberk Sevinç

'''Ayberk Sevinç''' (doğ. 19 Temmuz 1988) Zonguldakta doğmuştur. Boyu 1.91 cm, kilosu 86 kilodur. Fenerbahçe Voleybol Erkek Takımında smaçör libero mevkiinde oynamaktadır. Daha önce Erdemir'de oynamış, Fenerbahçe'ye 2004 tarihinde gelmiştir. Forma numaras...