Ba��Kent

Kaunos Antik Kenti

Ortaca-Dalyan boğazının öbür yakasında bulunan kent bir mitosa göre Miletos'un ikiz çocuklarından biri olan Kaunos tarafından Karya-Likya sınırında kurulmuştur. Antik Çağda bir liman kenti olan Kaunos günümüzde kıyıdan hayli içeride kalmıştır. Kente giriş...

Motala

Motala, İsveç'in güneyinde bulunan bir kenttir. Kent, Göller Yöresi'nde, Vättern Gölü kıyısında yer almaktadır.

Mbeya

Mbeya, Tanzanya'da bir şehirdir. Kent, Tanzanya'nın güneybatısında, Zambiya ve Malavi sınırına yakın, dağlık bir arazi üzerine kurulmuştur.

Höganäs

Höganäs, İsveç'in güneyinde yer alan bir şehirdir. Şehir, İsveç ile Danimarka arasında, Baltık Denizi kıyılarında ormanlık bir alanda kuruludur.

Kunduz (şehir)

Kunduz ''(Farsça:'' کندز ), Afganistan'ın kuzeyinde, aynı isimli Kunduz Vilayeti'nin merkezi olan şehir.

Trelleborg

Trelleborg, İsveç'in güney kuşağında bulunan bir kenttir. Şehir, İsveç'in en güney ucunda, Baltık Denizi kıyısında yer almaktadır.

Breslau Kuşatması

Breslau Muharebesi olarak da bilinen Breslau Kuşatması, II. Dünya Savaşı'nın son aylarında Doğu Cephesi'nde gerçekleşen bir kuşatma harekâtıdır. Almanya'nın Aşağı Silezya bölgesindeki (bugünkü Wrovlaw, Polonya) Breslau kentinin Kızıl Ordu birliklerince üç...

Sundsvall

Sundsvall, [sɵnd'sval] İsveç'in doğu kuşağında bulunan bir kenttir. Şehir, Botni Körfezi kıyısında kuruludur. Kent, 50,000'lik nüfusuyla İsveç'in en büyük kentlerinden biridir.

Soli

(Soloi, Solipolis ve Pompeipolis isimleri de verilir.)

Soli, Mersin

Soli (Soloi, Solipolis ve Pompeipolis isimleri de verilir), Mersin'de antik bir kent.