Ba��L��Ca, K��Z��Lcahamam

Latince okunuş kuralları

Biyolojide organizmaların bilimsel adları latincedir. Bu Latince kelimelerin özel okunuş kuralları vardır.

Atabetü'l Hakayık

Atabetü`l Hakayık (``Gerçeklerin Eşiği``), Edip Ahmet Yükneki`nin, Karahanlı beylerinden Muhammed Dâd Sipehsalar`a hediye ettiği, hadis ve Arapça beyitlere dayanarak yazdığı şiirlerle, ahlaklı insan olmanın yollarını, ahlak ilkelerini açıklamış, çeşitli a...

Jonathan Copete

Jonathan Copete (doğum 23 Ocak 1988), Kolombiya'l futbolcu. CA Vélez Sársfield'da forma giymektedir.

Büyük Ayı Gölü

Büyük Ayı Gölü (Sahtuca Sahtú, İngilizce Great Bear Lake, Fransızca Grand lac de l'Ours), Kanada'nın en büyük ve dünyanın sekizinci en büyük gölüdür.

1995 Nobel Fizik Ödülleri

Lepton fiziğine öncü nitelikteki deneysel katkıları için...

BA-6

BA-6 (Rusça Broneavtomobil 6) Sovyetler Birliği tarafından 1930 lu yıllarda geliştirilen ve Kızıl Ordu tarafından kullanılan bir zırhlı arabaydı. T-26 da kullanılan ve üzerinde 45 mmlik top bulunan taret bu arabada da kullanıldı.

BA-3

BA-3 (Broneavtomobil 3) Sovyetler Birliği tarafından 1930 lu yıllarda geliştirilen ve Kızıl Ordu tarafından kullanılan bir zırhlı arabaydı. T-26 ve BT-5 hafif tanklarında kullanılan 45 mm toplu taret bu arabada da kullanıldı.

Amerika yerlisi yazarlar listesi

Amerika yerlisi yazarlar listesi, Alaska'dan Arjantin'e Amerika yerlilerinden tanınmış yazarların listesidir. Yasal olarak Kızılderili/Eskimo/Métis statüsü olanlar ile bağlı olduğu yerli toplumunca tanınanlar dahil edilmiştir

1998 Nobel Fizik Ödülleri

Kesirli yüklü uyarımları olan yeni bir kuantum sıvısı keşfettikleri için...