Bahreyn Bayrağı

Bahreyn'in ulusal bayrağında kırmızı zemin üzerinde, sol yanında beş üçgen çıkıntı bulunan beyaz kısım bulunur. Beyaz Bölümün kırmızı tarafın içine giren her bir çıkıntısı İslâm'ın beş şartından birini simgeler.

Bahreyn Bayrağı

FIAV 111111.svg|23px Oran: 3:5]]

Bahreyn`in ulusal bayrağında kırmızı zemin üzerinde, sol yanında beş üçgen çıkıntı bulunan beyaz kısım bulunur. Beyaz Bölümün kırmızı tarafın içine giren her bir çıkıntısı İslam`ın beş şartından birini simgeler. Zemin rengi kırmızı tarih boyunca İran liman kentlerinin geleneksel rengi olmuştur.

Bilinen ilk Bahreyn bayrağı tamamen kırmızı olmasına rağmen, daha sonraları beyaz bölümde daha fazla üçgen çıkıntı bulunan modellerde ortaya çıkmıştır. 2002 yılında İslam`ın beş şartını sembolize etmesi göz önünde bulundurularak bu üçgenlerin sayısı yasal olaeak belirtilmiştir.

Asya|Bayrağı|Asya bayrakları

علم البحرين বাহরাইনের জাতীয় পতাকা Zastava Bahreina Bahrajnská vlajka Flagge Bahrains Σημαία του Μπαχρέιν Flag of Bahrain Bandera de Bahrí©in Bahreini lipp Bahraingo bandera Bahrainin lippu Drapeau de Bahreí¯n דגל בחריין Bahrein zászlaja Bandiera del Bahrain バーレーンの国旗 Bahreino vÄ—liava Vlag van Bahrein Det bahrainske flagget Bahrains flagg Flaga Bahrajnu Bandeira do Bahrein Флаг Бахрейна Bannera du Bahrain Застава Бахреина Bahrains flagga

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar