Banu Kuday

Banu Kuday, (d. 2 Ağustos, 1972, İstanbul – ö.

Banu Kuday hakkında detaylı bilgi

thumb|right|Banu Kuday...

Banu Kuday,   (d. 2 Ağustos, 1972, İstanbul - ö. 27 Şubat 2008, İstanbul),   Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu; seslendirme sanatçısı, sunucu.

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü`nden mezun olan Kuday, çalışma hayatına 1985 yılında TRT`de seslendirme yaparak başladı. 1986`da Ankara Üniversitesi Tiyatro Topluluğu`nda çalıştı. 1990 - 1992 yılları arasında Nokta Dergisi`nde kültür - sanat muhabirlği yaptı. 1990`dan itibaren de özel tv kanallarında seslendirme yaptı.

Sanatçı, 1989 yılında TRT`de Eğitim Kültür Dairesi dizilerinde başlayarak çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol aldı. 1993 - 2006 arasında TRT ve özel organizasyonlarda sunuculuk yaptı. Resim, dalış ve motorsiklet gibi ilgi alanları olan Banu Kuday, yaşam koçluğu da yaptı.

10 Ocak 2008`de geçirdiği astım krizi neticesinde komaya giren Kuday, 27 Şubat 2008`de hayatını kaybetti.

FilmografisiLinkler

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Banu Kuday maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Kuday

Kuday şu anlamlara gelebilir:

Türkçe Isimler Listesi

düzenle|Eylül 2007 ===A=== * ABAY * ABBAS * ABDULLAH * ABİDİN * ACAR * ACUN * AÇANGÜL * AÇILAY * ADAL * ADAR * ADEM * ADİL * ADNAN * AFET * AFFAN * AFŞİN * AGAH * AĞÇA * AHENK * AHMET * AHSEN * AHU * AHUSE * AJDA * AJLAN * AKAD * AKAL * AKALP * AKAN * AKANAY * AKARSU * AKASYA * ...