Barcelona

Barselona, İspanya'nın Katalonya özerk bölgesinin başkentidir. Ayrıca Gaudi'nin başını çektiği modernizm akımıyla planlanmış, 1900'lerden kalma çok güzel ızgara planlı modern bölümü ilgi çekmektedir. Yaygın dil Katalancadır.

Barcelona İspanya'nın Katalonya özerk bölgesinin başkentidir. Ayrıca Gaudi'nin başını çektiği bir akımla 1900'lerden kalma çok güzel ızgara planlı modern bölümü ilgi çekmektedir. Yaygın dil Katalanca'dır.

Katalan Bölgesinin başkenti konumundaki Barselona, tarihi, sanatı,mimarisi, eğlencesi ile unutulmaz bir kent Barselona'nın geçmişinin İspanya'dan daha eski olması ilginçtir. 9.Yüzyılda Katalan bir asilzade aile tarafından kurulmuştur

Kentin simgesi Sagrada Familia Kilisesinin yapımına 1882 yılında mimar Villar başlamıştır. Bir yıl sonra mimar Antonio Gaudi devralmış. Gaudi'nin ömrü ancak kilisenin ön cephesini tamamlamak için yetti. Gotik tarzın örneği olan ünlü kilise hala tamamlanamadığı için 'Bitmeyen Kilise'olarakta binilir.

İstanbul'da İstiklal Caddesi neyse Barselona'da 2 km'ye yaklaşan uzunluğu ile La Ramblas odur. Kafeler, müzeler, alışveriş merkezleri, sokak müzisyenleri ve akrobatları ile çok hareketli bir cadde. Burada sıkılma şansınız neredeyse yok.

Bu kente damgasını vuran yerlerden biriside Akdeniz'in en hareketli Limanı olan Barselona Limanıdır. Bu limana yılda 700.000'den fazla gemi uğradığı söylenir. Limana çıkan ana yollarından biri sizi ünlü kaşif Christopher Columbus'un heykeline götürür.

Picasso 1985-1900 yıllarında Barselona da yaşamıştır ve 1900 yılında ayrıldığı Barselona'ya 1901 yılında dönen Picasso 1904 yılına kadar tekrar Barselona 'da yaşamış ve Mavi Dönemim dediği ürünlerini yaratmış fakat 1904 yılından sonra Fransa'ya yerleşmiştir.1973 yılında Fransa'da ölmüştür.Museo Pıcasso, 1981 yılında eşinin de Picasso'nun yaptığı seramik çalışmalarını bağışlamasıyla bugünkü halini almıştır.Ünlü ressamın 2,500 'den fazla eserinibu sehirde özellikle de Museo Picasso 'da görmeniz mümkündür.

Barcelona'dan bahsedip boğa güreşinden bahsetmemek olmaz. Kent Meydanında Yer alan Arena katalanlar ve turistler için ilgi çekici bir yer. flamenko dansı yapamasanızda izleyebileceğiniz gece klüpleri çok sayıda. Aslında Barselona demek eğlence demek. Kentin her yanından eğlenebilecek yerler bulmak mümkün.

Yemekler konusunda akdeniz mutfağına yakın olan Türkler yabancılık çekmeyecektir. Zeytinyağlı yemekleri nefis ve hafif. Barcelona'da Balık yemeden gelmekte olmaz. Tapas, zeytinyağı, peynir, patates, jambon, sosis, balık ve sebzelerle hazırlanan bir salata türüdür ve geleneksel bir mezedir. patatesli omlet olan 'tortilla'yıda tatmanız önerilir.

Haritası

Barcelona koordinatları: 41.387917, 2.169919

Diğer anlamları

Barcelona

İngilizce Barcelona kelimesinin İspanyolca karşılığı.
[Barcelona] s. Barcelona, ciudad en el noreste de España

Barcelona

İngilizce Barcelona kelimesinin Fransızca karşılığı.
[Barcelona] n. Barcelone, ville du Nord-Est de l'Espagne

Barcelona

İngilizce Barcelona kelimesinin Almanca karşılığı.
[Barcelona] n. Barcelona, Stadt im Norden Spaniens

Barcelona

İngilizce Barcelona kelimesinin İtalyanca karşılığı.
[Barcelona] s. Barcellona, città della Spagna nordorientale

Barcelona

İngilizce Barcelona kelimesinin Portekizce karşılığı.
[Barcelona] s. Barcelona, cidade no nordeste da Espanha

Barcelona

Barselona

Barcelona

Almanca Barcelona kelimesinin İngilizce karşılığı.
n. city in northeast Spain

Barcelona

İspanyolca Barcelona kelimesinin İngilizce karşılığı.
n. Barcelona, city in northeast Spain

Barcelona

Flemenkçe Barcelona kelimesinin İngilizce karşılığı.
n. Barcelona, city in northeast Spain (Geography)

Barcelona

İngilizce Barcelona kelimesinin Flemenkçe karşılığı.
zn. Barcelona (een stad in spanje)

Barcelona

n. city in northeast Spain
n. Barcelona, city in northeast Spain
n. Barcelona, city in northeast Spain

Barcelona

Almanca Barcelona kelimesinin Fransızca karşılığı.
n. barcelone (m)

Barcelona

Almanca Barcelona kelimesinin Türkçe karşılığı.
barselona (italya`da kent)

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Barcelona
Barcelona