Battleship (Film)

Kısaca: Battleship; 2012 Amerikan yapımı, aynı adlı klasik oyundan esinlenerek çekilen uzaylı istilası, bilim kurgu donanma savaş filmidir. Filmi Peter Berg yönetti ve Universal Pictures tarafından yayımlandı. Filmin oyuncuları Taylor Kitsch, Liam Neeson, Alexander Skarsgård, Rihanna , Brooklyn Decker ve Tadanobu Asano'dur. ...devamı ☟

Battleship; 2012 Amerikan yapımı, aynı adlı klasik oyundan esinlenerek çekilen uzaylı istilası, bilim kurgu donanma savaş filmidir. Filmi Peter Berg yönetti ve Universal Pictures tarafından yayımlandı. Filmin oyuncuları Taylor Kitsch, Liam Neeson, Alexander Skarsgård, Rihanna , Brooklyn Decker ve Tadanobu Asano'dur.
Film aslında 2011 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak Birleşik Krallık'ta 11 Nisan 2012'de, Amerika Birleşik Devletleri'nde 18 Mayıs 2012'de piyasaya sürüldü. Dünya prömiyeri de Japonya'da 3 Nisan 2012 tarihinde gerçekleşti. Konu 2005 yılında, NASA Dünya'ya benzer koşullara sahip güneş sistemi dışında bir gezegenin keşfeder ve Hawaii'den bir diziden güçlü bir iletişim sinyali gönderir. Oyuncular * Taylor Kitsch: Teğmen Alex Hopper, * Liam Neeson: Amiral Terrance Shane, Birleşik Devletler Pasifik Donanması Komutanı ve Samantha Shane'in babası. * Alexander Skarsgård: Komutan Stone Hopper, Hopper'ın büyük abisi, * Rihanna : Cora Raikes. * Brooklyn Decker : Samantha Shane, * Tadanobu Asano : Kaptan Nagata. * Hamish Linklater : Cal Zapata * Jesse Plemons : Ordy * John Tui : Lynch, * Gregory D. Gadson : Mick Canales, * Adam Godley : Dr. Nogrady, * Peter MacNicol : ABD Savunma Bakanı. Soundtrack Transformers serisinin başarısı nedeniyle, besteci Steve Jablonsky resmi soundtrack sanatçısı seçildi. Müziği Jablonsky besteledi ve rock gitaristi Tom Morello gitarist olarak eşlik etti. Dağıtımı 3 Nisan 2012'de Tokyo'da gerçekleştirilen filmin Dünya prömiyerine yönetmen Peter Berg, oyuncular Taylor Kitsch, Brooklyn Decker, Alexander Skarsgård ve Rihanna katıldılar. Daha sonra filmin promosyonu için aynı grup Madrid, Londra ve Cartagena'yı içine alan bir tanıtım gezisi düzenledi.

Eleştiriler

Film eleştirmenlerinden genelde kötü eleştiriler aldı. 19 Mayıs 2012 itibarıyla, Metacritic, 100 üzerinden 20 puan vermiştir. (39 yoruma göre) , Rotten Tomatoes ise 190 değerlendirmeye dayanarak filme % 34'lük çürüme ve 10 üzerinden 4,6'lık bir skor bildirdi.

DVD sürümü

Battleship DVD ve Blu-ray Disc'te 20 Ağustos 2012'de İngiltere'de satışa sunulmuştur, ve 28 Ağustos'ta ABD ve Kanada'da satışa çıkacaktır.

Kaynakça

Dış bağlantılar

* * * * *

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.