--}}

Bayram Karaman

kayda değerlik

kayda değerlik Bayram Karaman, Türkiye`nin ilk film sesçileri.

Meslek hayatına 1991`de Uğur Dündar`ın sunduğu Hodri Meydan programı, Bizimkiler TV dizisi `nde kamera asistanlığı ile başlamıştır. Hugo, Milletin Meclisi, İki Kız Kardeş gibi 90`lı yıllarda izlenen programlarda kameramanlık yaptıktan sonra, 90`lardan günümüze kadar CNN World ve NTV kanallarında yayınlanan Darphane Belgeseli, Turing/Çelik Gülersoy Belgeseli, Ephesus Belgeseli gibi belgesellerin görüntü yönetmenliğini yapmıştır.Çalıştığı Atv televizyonundan 2000 yılında ayrılmış ve bağımsız olarak çalışmaya başlamıştır. Çeşitli reklam filmi ve televizyon programlarında kameramanlığa ve yoğunluklu olarak film sesçiliğine devam etmektedir.

Film sesçiliği kariyerine de, aynı yıllarda Zeki-Metince`de Boom operatörlüğü ile başlayan Bayram Karaman,Sevginin Bittiği Yer-TGRT, Şengün Konağı-TGRT,Şakamera-STAR, Pembe Panjurlu Ev-TRT1,Şarkıcı-35 mm sinema,Aura-sinema, Fırtınalı Aşk-Atv, Juba-35 mm Mısır Sineması gibi, 2007 yılına dek aralarında sinema filmi, dizi film, reklam filmi ve belgesel olmak üzere pek çok çalışmada film sesçisi/supervising sound etitor olarak yer almış ve almaktadır. 2007/2008 sezonunda, Türkan Şoray ve Cihan Ünal`ın başrollerini paylaştığı "Aşk Yeniden" dizisinin seslerini almıştır.

Linkler

IMDB`de Bayram Karaman düzenle|Şubat 2008

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

  • misafir Avatar
    misafir - 5 yıl önce
    Aşk Yeniden dizisinden sonra, "Metris (D)" sinema filmi, "Büyük Oyun", "Yedi Avlu" "Beyaz Gülüş-Ken e Spi" sinema filmlerinin sesçiliğini yapmıştır. Sözkonusu Projelerin çoğu kurgu aşamasındadır.

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.