--}}

Beşiktaş Dergisi

''Beşiktaş Dergisi'', Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün resmi yayın organıdır. Beşiktaş Kulübü ayrıca daha alt yaş grupları için ''Yavru Kartal Dergisini de çıkartmaktadır. Türkiye’de yayın hayatına (Temmuz 2000) ilk başlayan spor dergisi olan Beşiktaş Dergisi ile dünyanın ve yine Türkiye’nin ilk çocuk spor dergisi Yavru Kartal Dergisi, Beşiktaş bünyesinde hazırlanan içeriğiyle yayın hayatına devam etmektedir. Daha önce iki ayrı dergi olarak her ay piyasaya sunulan Beşiktaş ile Yavru Kartal dergiler

Beşiktaş Dergisi, Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün resmi yayın organıdır. Beşiktaş Kulübü ayrıca daha alt yaş grupları için Yavru Kartal Dergisi'ni de çıkartmaktadır. Türkiye’de yayın hayatına (Temmuz 2000) ilk başlayan spor dergisi olan Beşiktaş Dergisi ile dünyanın ve yine Türkiye’nin ilk çocuk spor dergisi Yavru Kartal Dergisi, Beşiktaş bünyesinde hazırlanan içeriğiyle yayın hayatına devam etmektedir. Daha önce iki ayrı dergi olarak her ay piyasaya sunulan Beşiktaş ile Yavru Kartal dergileri, 1 Ağustos 2011 tarihinden itibaren birlikte piyasaya sunulmaya başladı. 1 Temmuz 2012 tarihinde yapılan bir anlaşma ile Beşiktaş Dergisi ve Yavru Kartal Dergisi'nin resmi çözüm ortağı FEDA Telekomünikasyon oldu. İçerik Beşiktaş Dergisi’nde her ay Siyah-Beyazlı futbolcuların posteri ya da takvim ve sezon fikstürleri hediye olarak veriliyor. Derginin taraftarlara ayrılan özel köşesinde taraftarların Beşiktaş'la ilgili anılarını anlattıkları mektuplara yer veriliyor. Her ay bir futbolcuyla yapılan özel stüdyo çekimleri ile kapak, posterler ve röportaj sayfaları hazırlanıyor. Tarih bölümünde ise Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün tarihi ile ilgili özel dosyalar hazırlanıyor. UNIBJK ile yapılan işbirliği ile gelecekte Beşiktaş camiasında önemli görevler alacaklarına inanılan üniversiteli Beşiktaşlıların faaliyetlerine ve amaçlarına her ay geniş yer veriliyor.

Yavru Kartal Dergisi

15 Ağustos 2004 tarihi itibari ile yayın hayatına başlayan Yavru Kartal dergisi, 1 Ağustos 2011 tarihinden itibaren Beşiktaş Dergisi ile birlikte satışa sunuluyor. Yavru Kartal Dergisi'nde her ay dergi abonelerinden oluşan "Yavru Kartal Çocuk Kulübü" üyesi iki kişi, Beşiktaşlı futbolcularla röportaj yapıyor. Çizdikleri resimlerle, gönderdikleri soru ve mektuplarla yayına katkı sağlıyor. Kulübün tarihi çizgi-roman olarak onların ilgisine sunuluyor.

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Beşiktaş Dergisi
Beşiktaş Dergisi