Being Human

''Being Human'', Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada ortak yapımı doğaüstü drama dizisi. Montreal'deki Muse Entertainment Enterprises tarafından aynı ismi taşıyan İngiliz yapımı BBC dizisinden uyarlanmıştır. Dizinin ikinci sezonu, BBC yapımı dizinin senaryosunu izlemeyecek, bu sayede iki dizi birbirinden tamamen ayrılacaktır.

Being Human, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada ortak yapımı doğaüstü drama dizisi. Montreal'deki Muse Entertainment Enterprises tarafından aynı ismi taşıyan İngiliz yapımı BBC dizisinden uyarlanmıştır. Dizinin ikinci sezonu, BBC yapımı dizinin senaryosunu izlemeyecek, bu sayede iki dizi birbirinden tamamen ayrılacaktır. 17 Mart 2011'de Syfy, Being Human için ikinci sezonun çekileceğini doğruladı. Syfy'nin resmi açıklamasına göre ikinci sezonun ilk bölümü 16 Ocak 2012'de yayınlanacak. Konu Hikaye, yirmili yaşlarda, Boston'da, aynı evde yaşayan üç komşunun etrafında döner. Bir hayalet, bir vampir ve bir kurt adam olmalarına rağmen, normal bir hayat sürmeye çalışmaktadırlar. == Oyuncular ve karakterler Ana karakterler * Sam Witwer tarafından canlandırılan Aidan McCollin, Bağımsızlık Savaşı sırasında bir vampire dönüştürüldü, şimdi, Boston'da Suffolk County Hospital hastanesinde hemşire olarak çalışıyor. * Sam Huntington tarafından canlandırılan Josh Radcliff, Aidan ile aynı hastanede çalışan kurtadam. * Meaghan Rath tarafından canlandırılan Sally Malik, Aidan ve Josh'a evi satan, ev sahibi, onun nişanlısıydı ve Sally, evlerinde mutlu bir hayat planlıyordu; ölümü üzerine, evden çıkamaz olan Sally, ona fiziksel sınırları nasıl aşacağını öğreten bir hayaletle tanışır ve hayalet olmak üzerine daha çok şey öğrenir. * Mark Pellegrino tarafından canlandırılan James Bishop, Birleşik Krallık'ta doğdu. On altıncı yüzyılda vampire dönüştü ve ardından Aidan'ı vampire dönüştürdü. Şimdi, Boston Polis Departmanı'nda çalışıyor. * Dichen Lachman tarafından canlandırılan Suren, Boston'a döndüğünde pek çok karışıklık yaratan vampir.

Diğer karakterler

* Sarah Allen tarafından canlandırılan Rebecca, Aidan'la aralarında duygusal bir yakınlaşma geçen Rebecca, Aidan'la birlikte geçirdikleri bir gecenin sonunda, kendine hakim olamayan Aidan tarafından ısırıldı. Başlarda, Aidan onun öldüğünü düşünse de, Rebecca, James Bishop tarafından vampire dönüştürüldü. * Alison Louder tarafından canlandırılan Emily, Josh'ın bir lezbiyen olan kız kardeşi. Başına gelenlerden sonra ailesini terk eden Josh'ın çalıştığı hastanede Josh'ı gördü. Josh ile dönüşümü sırasında bir dolapta kapalı kalan Emily, Josh'ın başına gelenlerden şüphelense de, henüz hiçbir şeyden emin değil. * Gianpaolo Venuta tarafından canlandırılan Danny, Aidan ve Josh'ın kiraladıkları evin sahibi. Sally'nin eski nişanlısı. Sally'yi merdivenlerden aşağı iterek, ölümüne sebep olmuştur. Danny, Sally'ye kıskanç ve acımasızca davranmaktadır. * Kristen Hager tarafından canlandırılan Nora, Josh ve Aidan'ın çalıştığı hastanede bir hemşire, aynı zaman da Josh'ın kız arkadaşı. == Ödüller == == Yapım == 28 Haziran 2010'da, Entertainment Weekly, aktör Sam Witwer'ın vampiri, Meaghan Rath'ın hayaleti ve Sam Huntington'ın kurt adam karakteri canlandıracağını bildirdi. 7 Temmuz 2010'da, Lost ve Supernatural dizileriyle tanınan Mark Pellegrino'nun Aidan'ın karizmatik ve tehditkar akıl hocası Bishop'u canlandıracağı açıklandı. 17 Mart 2011'de SyFy dizi için ikinci bir sezon sipariş ettiğini bildirdi. Syfy'in 2005 yılındaki kuruluşundan bu yana, ilk bölümünden itibaren 1.8 milyon kişi tarafından takip edilen dizi, kanalın en çok izlenen yapımı oldu. Dizinin ikinci sezonu, büyük olasılıkla Ocak 2012'de yayınlanmaya başlayacak. 29 Haziran 2011 tarihinde, münzevi bir vampiri canlandıracak Dichen Lachman'ın ikinci sezon oyuncu kadrosuna katıldığı açıklandı.

Adaptasyon

Anna Fricke ve eşi Jeremy Carver, İngiliz yapımı diziyi Kuzey Amerika televizyonuna adapte etmek üzere görevlendirildi. Carver ve Fricke, diziyi, yeniden tasarlayacaklarının yanında orijinal seriye bağlı kalacaklarını da belirttiler. “Bizce, yarattığımız yeni karakterlerle hikaye daha güzel bir hal alacaktır. En az orijinal dizi kadar güzel bir şov yapacağımıza inanıyoruz” şeklinde düşüncelerini açıkladılar. 13 bölümden oluşan dizinin ilk sezonu, İngiliz yapımı orijinal ilk sezonu kabaca izliyordu. Ancak, İngiliz yapımı ilk sezon altı bölümden, Kanada yapımı ilk sezon ise on üç bölümden oluşuyordu; böylece yan olaylar, İngiliz yapımı diziye göre, benzer unsurlarla ancak daha farklı şekillerde daha fazla geliştirilmiş oldu. Vampir Aidan ismini, İngiliz yapımı televizyon serisinde, vampir Mitchell’i canlandıran oyuncu Aidan Turner’dan almıştı. Kanada yapımı dizide, kurt adam Josh, İngiliz yapımı dizideki George’a, hayalet Sally, İngiliz yapımı dizideki Annie’ye, vampir lideri Bishop, İngiliz yapımı dizideki Herrick’e denk gösterilse de, aktör Sam Witwer’ın yaptığı açıklamada, karakterlerin birbirlerinden çok farklı olduklarını vurguladı: “Kesinlikle karakterler tıpatıp aynı değiller. Benzerlikleri kadar, farklılıkları da çok fazla.” Sam Witwer, ilk sezon çekimleri sırasında BBC yapımı diziyi izlemediklerini; eğer izlerlerse, bir şekilde İngiliz oyuncuların oyunculuklarından etkileneceklerini vurguladı. Ancak birinci sezon çekimleri sona erdikten sonra İngiliz yapımı ilk sezonu izlediklerini de ekledi.

DVD

Kaynaklar

Dış bağlantılar

*

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Being Human ilgili konular