Belen Geçiti Muharebesi

MGCP

ORTAM GEÇİT KONTROL PROTOKOLÜ ( MEDIA GATEWAY CONTROL PROTOCOL )

Karni Geçiti

Karni Geçidi, İsrail`in Gazze`ye malzeme girişi yaptığı tek noktadır. Bu girişin İsrail tarafından büyük oranda kapalı tutulması, Filistinlilerin açlık tehlikesiyle karşı karşıya kalması ve hastenelerde malzeme kalmaması gibi sonuçlar doğurmaktadır.

Bedel Geçiti

Bedel Geçiti, (Kırgızca: Бедел арт, Bеdеl аrt) Kırgızistan ve Çin'in Sincan eyaleti sınırı arasındaki Tanrı Dağları silsilesinde ortalama deniz seviyesinden 4284 metre yüksekteki bir dağ geçididir. Kırgızistan yer adlarında art “dağ geçidi” karşılığında k...

Torugart Geçiti

Torugart Geçiti, (Kırgızca: Торуг-арт, ''Torug-art''; Çince: 图噜噶尔特山口, ''Túlūgáĕrtè shānkŏu'') ortalama deniz seviyesinden 3.752 metre yükseklikte konumlanan Orta Asya'nın Tanrı Dağlarında bir dağ geçitidir. Kırgızistan Narin İli'ni, Çin Halk Cumhur...

Dolon Geçiti

Dolon Geçiti (Rusca: Перевал Долон) Orta-Kırgızistan'da Bişkek (''Koçkor üzerinden'') ile Narin şehri arasında anayol üzerinde ortalama deniz seviyesinden 3,038 metre yüksekte konumlanan bir dağ geçitidir.

Koçkor

Koçkor (Kırgızca: Кочкор, ''Kočkor''), Kırgızistan’nın Narın vilayetine bağlı, Issık Gölü’ne yakın, kendisi ile aynı adı taşıyan Koçkor İlçesi idari merkezi, Koçkor vadisinde yerleşik bir kasabadır.

At-Başı

At-Başı, (Kırgızca: Aт-Бaсһй) Kırgızistan'nın Narin İlinde, yaklaşık Narin şehrinin 35 km güneybatısında, Torugart Geçitine giden karayolu üzerinde At-Başı İlçesi'nin merkezi bir kasabadır.