Benedict Arnold

Benedict Arnold (1741 - 1801)

Benedict Arnold 1741'de doğdu. Katıksız bir vatansever olan Arnold'un ailesi ticaretle uğraşıyordu. Arnold, Amerikan davası için çalışan ve bu uğurda iki kez ağır yaralanan bir isim olarak tarihe yazıldı. Ancak Amerikan Kongresi onu onore etmediği gibi savaş uğruna harcadığı paraları da geri vermedi. Böylece Arnold için melankoli dönemi başladı ve İngiliz ajanlarının tatlı sözleriyle onlara yaklaştı. Hemen ardından Amerikalılar'a göre hayatındaki en kötü k

Benedict Arnold

Benedict Arnold (1741 - 1801)

Benedict Arnold 1741'de doğdu. Katıksız bir vatansever olan Arnold'un ailesi ticaretle uğraşıyordu. Arnold, Amerikan davası için çalışan ve bu uğurda iki kez ağır yaralanan bir isim olarak tarihe yazıldı. Ancak Amerikan Kongresi onu onore etmediği gibi savaş uğruna harcadığı paraları da geri vermedi. Böylece Arnold için melankoli dönemi başladı ve İngiliz ajanlarının tatlı sözleriyle onlara yaklaştı. Hemen ardından Amerikalılar'a göre hayatındaki en kötü kararı aldı. Tarafını değiştirdi. İngiltere'de 60 yaşında (1801) iken öldü ve herhangi bir askeri onur notu olmaksızın gömüldü. Son yılı acı ve mutsuzlukla doluydu. Ölümünden sonra hakkında önemli bir kitap yazıldı. Willard Sterne Randall'ın kaleme aldığı kitabın adı son derece ilginçti: Patriot Traitor (Yurtsever Vatan Haini)

Benedict Arnold

n. (1741-1801) American General who fought in the Revolutionary War (famous for turning traitor and helping the British)

Benedict Arnold

İngilizce Benedict Arnold kelimelerinin İspanyolca karşılığı.
Benedict Arnold (1741-1801), general americano que luchó en la Guerra Revolucionaria

Benedict Arnold

İngilizce Benedict Arnold kelimelerinin Fransızca karşılığı.
Benedict Arnold (1741-1801), général américain qui a combattu durant la guerre de l'Indépendance (considéré comme traître qui chercha à aider les anglais)

Benedict Arnold

İngilizce Benedict Arnold kelimelerinin Almanca karşılığı.
Benedict Arnold, (1741-1801) amerikanischer General kämpfte im Revolutionskrieg (berühmt für seinen Seitenwechsel zu den Briten)

Benedict Arnold

İngilizce Benedict Arnold kelimelerinin Portekizce karşılığı.
(1741-1801) general americano que lutou na Revolução Americana (famoso por sua traição tornando-se colaborador dos britânicos)

Yanıtlar