--}}

Bernardo O'Higgins Milli Parkı

Bernardo O'Higgins Milli Parkı, (İspanyolca Parque Nacional Bernardo O'Higgins), Şili'de yaklaşık 35.000 km² alanı kaplayan bir milli parktır. Torres del Paine Milli Parkı'nın yaklaşık 50 km batısında yer alır.

]

Bernardo O`Higgins Milli Parkı, (İspanyolca ``Parque Nacional Bernardo O`Higgins``), Şili`de yaklaşık 35.000 km² alanı kaplayan bir milli parktır.

Torres del Paine Milli Parkı`nın yaklaşık 50 km batısında yer alır. Milli park güneyede Isla Evans`da başlayarak yaklaşık olarak 400 km kuzeydeki Villa O`Higgins`e kadar uzanır. Puerto Natales şehri 100 km güneybatıda kalır.

Puerto Natales`den ``Ultima Esperanza`` ``Fiyortu`` üzerinden Serrano ve Balcemeda Buzulları`na ulaşılır. Burada sıklıkla fiyort üzerinde gezen buzdağlarına rastlanır.

Punta Barrosa yakınlarındaki kayalık resiflerde kondorlar ve kartallar görülebilir. Yine çok sık, yeleli fok (deniz aslanı) ve büyük karabatak kolonileriyle karşılaşılır.

Linkler

Kaynakça

Kaynak wiki |url= http://de.wikipedia.org/w/index.php?title=Nationalpark_Bernardo_O%27Higgins&oldid=24645565 |tarih= 4 Aralık 2006 |dil= Almanca |madde= Nationalpark Bernardo O`Higgins

Şili`nin Milli Parkları

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Bernardo O'Higgins Milli Parkı
Bernardo O'Higgins Milli Parkı