Beyblade: Metal Fusion

Beyblade Metal Fusion ya da Metal Fight. Ancak Türkiye'deki ismi Beyblade Metal Fusion'dur.Temmuz 2008'den beri Takafumi Adachi tarafından yazılan ve çizilen manga (8 cildi çıkmıştır),ve yine aynı isimden uyarlanan TV anime serisidir. Yayımlanmaya devam etmektedir. 5 Ağustos'tan itibaren minika'da izleyicinin karşısına geçti.

Beyblade Metal Fusion

ya da Metal Fight. Ancak Türkiye'deki ismi

Beyblade Metal Fusion

'dur.Temmuz 2008'den beri Takafumi Adachi tarafından yazılan ve çizilen manga (8 cildi çıkmıştır),ve yine aynı isimden uyarlanan TV anime serisidir. Yayımlanmaya devam etmektedir. 5 Ağustos'tan itibaren minika'da izleyicinin karşısına geçti. Beyblade Metal Fusion Metal Fight Beyblade 2008 yılında Takafumi Adachi tarafından yazılan manga.2009 yılında anime olarak TV'de gösterime girdi.2000 yılında Takao Aoki tarafından yazılan hikayeyi takip etmemektedir. Bu seride karakterler ve beybladeler de değişmiştir. 5 Ağustos Cuma günü yayına girmiştir. * Metal Fusion'daki karakterler ve beybladeleri: * Gingka Hagane Storm Pegasus 105RF * Kyouya Tategami Rock Leone * Madoka Mad Cancer(Sadece 1 kereliğine) * Kenta Yumiya Flame Sagittario C145S * Benkei Dark Bull H145SD * Kumade Kardeşler Rock Orso D125B * Busujima Rock Scorpio T125JB * Ryuga Lightning L Drago 100HF * Doji Dark Wolf DF145SF * Yu Tendo Flame Libra T125ES * Tsubasa Otori Earth Eagle 145WD * Phoenix(Ryusei Hagane) Burn Fireblaze 135MS * Ryutaro Fukami Thermal Pisces T125ES * Tetsuya Waterigani Dark Gasher CH120SF * Reiji Mizuchi Poison Serpent SW145SD * Dan ve Reiki Sodo Evil Gemios DF145FS * Tobi Oike Storm Capricorn M145Q * Teru Saotome Earth Virgo GB145BS

Hakkında

Ginka HAGANE isimli bir beyblade oyuncusu'nun ve macerası sırasında edindiği arkadaşlarının hikayesidir. Ginga trajik bir olayla babasını kaybeder. Yıllarca babası ile köylerinde yaşayan Ginga, sonunda evden ayrılır ve maceralara atılır. Ginga yoluna devam ederken Kenta denen bir çocukla tanışır ve Ginganın en iyi arkadaşı olmuştur. Bu sezonda Benkei Kyouya ve kenta ile ekiptir. Beyblade bakımı yapan Madokada takımdadır. Burda Dark Nebula,Rayuga ve Ldragoyla savaşmaktadırlar. Hayatta kalma savaşını kazanan Yu Doji ile Battle Bladersı başlatır. Ginga sadece bu turnuvada Ryuga yenmiş ve şampiyon olmuştur.

Beyblade: Metal Masters

Galaxy Pegasus olarak geri döner. Masamune Kadoya denen bir çocuk Gingka'ya meydan okumak için gelir.Gingka,Masamune'yi yener.O sıralarda Beyblade dünya şampiyonası başlar.Masamune'nin arkadaşı Zeo Tobby'i kurtarmak için Dr.Zigula ya katılır.Tobby'nin beyni yıkanır.Dr.Zigula Beybladeleri kullanarak Spiral Enerji'yi icat eder.Ama Gingka ve arkadaşları tarafından Ryuga yardımıyla Spiral Enerji yok edildi.

Metal Fight Beyblade 4D (Beyblade Metal Fury)

Beyblade:Metal Fight'ın yeni çıkan 3.sezonudur. Türkiyede 1.ekimde çıkmıştır. Dünyaya göktaşı(Yıldız parçacığı) 10 beybladei değiştirir. Bunlar: Ginga hagane,kyoya tetegami,yuki mizisuwa,Ryuga Kitsahatu, Aguma,King,Cris,dynamis,Titi vee Nemesisin sahibi ragodur. Beybladeleri Galaxy pegasustan cosmic pegasusa,rock leone den fang leoneye anubisten mercury anubise Meteo ldragoda Ldrago destructura Kronostan,scyhte kronosa vari aresten Variarese ,Oriondan Phantom oriana JUPİTERDEN Jade jupitere, quetzalqutal dan death quetzalqutal a vee Protype nemesisten Diablo nemesise dönüşmüştür.

Hakkında

Büyük bir göktaşı dünyaya çarpar ve seçilen 10 Beyblade'i değiştirir. 4D Beybladeler doğar değişen sadece iyi beybladecilerin Beybladeleri değildir. Bu sezonda Gingka nın kafa bandında bir değişiklik vardır. Gingka yeni bir arkadaş edinmiştir Yu ya benziyordur hatta tıbkısın aynısıdır. Gingka dostları ile birlikte kara güneş Nemesis'in doğuşunu önlemek için dünyanın dört bir yanını dolaşıp efsanevi beybladecileri ararlar.Fakat karşılarında büyük kötülüğü amaçlaya biri ve yardımcısı yohanes vardır.100 bölümü geçen tek beyblade sezonudur.

Kanallar

Dış bağlantılar

* http://www.beyblade.com.tr (Türkiye'nin Resmi Beyblade Sitesi)

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.