Beykent Üniversitesi

Beykent Eğitim KurumlarıBeykent Eğitim Kurumları'nın temeli, Beykent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Adem ÇELİK tarafından 1990 yılında Özel Beykent İlköğretim Okulu, Özel Beykent Lisesi ve Özel Beykent Anadolu Lisesi'nin kurulması ile atılmıştır. Beykent yerleşim projesi mimarı Adem Çelik kendi adıyla anılan ilköğretim okulunu yaptırarak 1990 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlamıştır.

Beykent Eğitim Kurumları

Beykent Eğitim Kurumları'nın temeli, Beykent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Adem ÇELİK tarafından 1990 yılında Özel Beykent İlköğretim Okulu, Özel Beykent Lisesi ve Özel Beykent Anadolu Lisesi'nin kurulması ile atılmıştır. Beykent yerleşim projesi mimarı Adem Çelik kendi adıyla anılan ilköğretim okulunu yaptırarak 1990 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışlamıştır. 1997 yılında Beykent Eğitim Kurumları bünyesinde Özel Edirne Beykent Lisesi ve Özel Edirne Beykent İlköğretim Okulu kurulmuştur. 2001 - 2002 eğitim -öğretim yılında İstanbul ve Edirne'de bulunan Beykent Okulları'nda 1100 öğrenci öğrenim görmektedir.

Adem Çelik-Beykent Eğitim Vakfı ve Beykent Üniversitesi

Adem Çelik-Beykent Eğitim Vakfı, 1996'da Adem Çelik tarafından kurulmuştur. Bu vakfa ait olan Beykent Üniversitesi 09.07.1997 tarih ve 4282 sayılı yasayla kurulmuş, kamu tüzel kişiliğine sahip bir vakıf üniversitesidir. 1997-1998 akademik yılında eğitim-öğretime başlayan Beykent Üniversitesi'nde bugün 4 fakülte, 16 bölüm, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu, 1 Meslek Yüksek Okulu ve 2 enstitüde eğitim-öğretim sürdürülmektedir.

Bugün Beykent Üniversitesi yaklaşık %22'si burslu olmak üzere, toplam 6000 öğrencisi, seçkin akademik kadrosu, dünya standartlarında teknik donanım ve uygulama alanı ile ihtiyaçlar doğrultusunda kendini yenileyebilen farklı bir kurum olarak varlığını sürdürmektir.

Kaynak

: http://www.beykent.edu.tr/ Üniversitenin resmi web sitesi adresi

İlgili başlıklar

 • Liste - Türkiye'deki üniversiteler

 • İlgili konuları ara


  Görüşler

  • misafir Avatar
   misafir - 4 yıl önce
   Beykent üniversitesini yazmak isteyen arkadaslar..sizlere bir tavsiye özel üniversite olarak düşündüğünüz hayal kurduğunuz bir üniversite olmayacak burası.verilen eğitimden tutun sınıfların tuvaletlerin temiz olmasına kadar bir çok yerde problem var .yaşanılacak bir üniversite değil emin olun. BEYKENTTE OKUYAN ARKADASLARA BİR DANIŞIN 100 KİŞİYE SORUN GELECEĞİNİZ SONUÇTA.BEN SİZE CEVABINI ŞİMDİDEN SÖYLEYEYİM 99 u KESİNLİKLE YAZMAYIN OLACAKTIR. DİKKATLİ OLUN...

  • misafir Avatar
   misafir - 4 yıl önce
   Tercih döneminde gittiğim ve bilgi veren hocaların samimi ilgisi ile tercih ettiğim okulum, hazırlık bölümü biraz zor ama ingilizce yi öğreniyorsunuz,

  Gürüş/yorum alanı gerekli.
  Markdown kodları kullanılabilir.

  Beykent Üniversitesi
  Beykent Üniversitesi