Birleşmiş Milletler Çevre Programı

Birleşmiş Milletler Çevre Programı (İngilizce: UN Environment Programme veya UNEP); Birleşmiş Milletler çevre etkinliklerini eş güdümleyen, gelişmekte olan ülkelere çevre politikaları konusunda yardımcı olan ve çevreye duyarlı kalkınma yöntemleri öneren BM kuruluşu. Haziran 1972'deki İnsan Çevresi üzerine Birleşmiş Milletler Konferansı sonrasında kurulmuştur.

Birleşmiş Milletler Çevre Programı

thumb|UNEP logosu Birleşmiş Milletler Çevre Programı (İngilizce:``UN Environment Programme`` veya ``UNEP``); Birleşmiş Milletler çevre aktivitelerini koordine eden, gelişmekte olan ülkelere çevre politikaları konusunda yardımcı olan ve çevreye duyarlı kalkınma yöntemleri öneren BM kuruluşu. Haziran 1972`deki ``İnsan Çevresi üzerine Birleşmiş Milletler Konferansı`` sonrasında kurulmuştur. Merkezi Nairobi, Kenya`dadır. UNEP`in ayrıca altı bölge ofisi ve çok sayıda ülke ofisi vardır.

LinklerProgram OSN pro životní­ prostÅ™edí­ United Nations Environment Programme Umweltprogramm der Vereinten Nationen United Nations Environment Programme Programa de las Naciones Unidas para el Medio Ambiente Mediprogramo de Unuiĝintaj Nacioj Programme des Nations unies pour l`environnement êµ­ì œ ì—°í•© 환경 계획 Programma delle Nazioni Unite per l`Ambiente გაეროს გარემოსდაცვითი პროგრამა UNEP Az ENSZ Környezetví©delmi Programja Program Alam Sekitar Pertubuhan Bangsa-bangsa Bersatu United Nations Environment Programme 国際連合環境計画 United Nations Environment Programme UNEP Programa das Naçíµes Unidas para o Meio Ambiente Yhdistyneiden kansakuntien ympí¤ristöohjelma United Nations Environment Programme องค์การสิ่งแวดล้อมโลก 联合国环境署

taslak

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar