--}}

Birmingham Üniversitesi

Birmingham Üniversitesi, batı İngiltere'nin iç kısımlarında Birmingham'da bulunan Red Brick tarzı bir üniversitedir. Mason Bilim Akademisi'nin bir devamı olarak 1900'de Edgbaston'da kuruldu. Kökeni 1825'e, Birmingham Tıp Akademisine kadar uzanmaktadır. Kaynaklarda, Bir Kraliyet sözleşmesiyle Red Brick tarzı üniversitelerin ilki olduğu söylenir.

Birmingham Üniversitesi, batı İngiltere'nin iç kısımlarında Birmingham'da bulunan Red Brick tarzı bir üniversitedir. Mason Bilim Akademisi'nin bir devamı olarak 1900'de Edgbaston'da kuruldu. Kökeni 1825'e, Birmingham Tıp Akademisine kadar uzanmaktadır. Kaynaklarda, Bir Kraliyet sözleşmesiyle Red Brick tarzı üniversitelerin ilki olduğu söylenir. Üniversite araştırma üniversitelerinden Russel Group'un üyesi ve Universitas 21'in kurucu üyesidir. Günümüzde, 18.000'in üzerinde üniversite öğrencisi ve 11.000'in üzerinde lisans üstü öğrencisi vardır.

Resimler

Dosya:BirminghamUniversityChancellorsCourt.jpg|Birmingham Üniversitesi merkezi idare "Chancellor's Court" Dosya:BirminghamBUGS.jpg|Birmingham Üniversitesi Ogrenci Loncasi BUGS Binasi Dosya:Birmingham Business School.jpg|Birmingham Üniversitesi Is Idaresi Okulu Dosya:BirminghamQueenElizabethHospitalMedicalSchool.jpg |Birmingham Üniversitesi Tip Fakultesi Queen Elizabeth Hastanesi

Dış bağlantılar

*

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Birmingham Üniversitesi
Birmingham Üniversitesi