Bismillah

Kuran'da surelerin başında bulunan Besmele, aynı zamanda Neml suresinin 30. ayetidir. Bazı görüşlere göre Fatiha suresinin ilk ayetidir.

BISMILLAH (türkçe) anlamı
1. tanrı'nın adı ile anlamında
2. bir işe başlarken söylenen ya da şaşırma
3. korku gibi duyguları belirten söz.
BISMILLAH (türkçe) ingilizcesi
1. interj. (Arabic) in the name of God!
2. adjuration said by Muslims,

Bismillah hakkında detaylı bilgi

Bismillah ile ilgili bilgilerin yer aldığı sayfamız: Besmele

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Erzurum

Erzurum Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan bir serhat şehridir. Kış turizmi ve üniversiteler arası kış oyunlarının adresi olup aynı zamanda 2011 universiad dünya kış olimpiyatlarına hazırlanmaktadır. Plakası 25 olan Erzurum ili sınırları içerisinde 2007 nüfus ...

ölümsüz

Ölümsüz şu anlamlara gelebilir:

şah

Şah, Eski Farsça Hşayathiya, İran ya da Pers hükümdarlarının ünvanı. Zamanla İslam aleminde hükümdar anlamında yaygın olarak kullanılagelmiştir.

Besmele

Kuran'da surelerin başında bulunan Besmele, aynı zamanda Neml suresinin 30. ayetidir. Bazı görüşlere göre Fatiha suresinin ilk ayetidir.

Ahmet Şahin

Ahmet Şahin (1956-….) Eğitimci şâir ve yazar.

Hacı İlbeyi

Sayıları 60 bin ile yüz bin arasında olduğu tahmin edilen büyük Haçlı ordusu Edirne'nin kuzeydoğusundan Meriç kenarındaki Sırpsındığı mevkiine gelmişti. Buradan Edirne üzerine yürüyüp Edirne'yi alacak, daha sonra Müslümanları Anadolu'dan çıkaracaklardı. Hayalleri buydu. ...

Yazım Kuralları

YAZIM (İMLA)Büyük Harfler Nerede Kullanılır? Cümle Başında Mısra (dize) Başında Özel Adların Başlarında Ses Uyumu Nedir? Ek Fiil İle Sözü Birleşik Sözcükler Bitişik Yazılan Birleşik Sözcükler Ayrı Yazılan Birleşik Sözcükler Özel Adlar nasıl Yazılmalı? Sayılar ...

Fatiha Suresi

Fatiha Suresi, (Arapça:سورة الفاتحة) Kur'an-ı Kerim'deki ilk suredir. İslami inanışa göre Mekke döneminde inmiş olup, iniş sırasına göre 5. sure olarak kabul edilir. Toplam yedi âyettir.

Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu

Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu zamanımız yazar ve şairlerinden. Destan şairi olarak şöhret bulan Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu, 1929'da Elazığ'ın Ağın ilçesinde doğdu. İlköğrenimini burada gördü. Akçadağ Köy Enstitüsünü bitirdikten sonra öğretmenliğe ...

Güngören, İstanbul

<!----> Güngören, İstanbul`un Adalar ve Eminönü`den sonra alan bakımından en küçük üçüncü ilçesidir.

Mektubat

Mektubat - İmam-ı Rabbani'nin eseri

Mimar Mehmed Ağa

``Risalei Mimariyyede, Sultanahmet Camii mimarı Mimar Sedefkar Mehmed Ağa`nın hayatı anlatılmaktadır.Mimar Sedefkar Mehmed Ağa 1562`de Rumeli`den İstanbul`a devşirme olarak geldi. Sultan Süleyman Han Hazretlerinin türbesinde bir yıl bahçe bekçisi oldu, ardından Hasbahçe`ye girdi.

Osman Bin Affan

Osman bin Affân (574-656) Dört Büyük Halifeden üçüncüsü, sahabe. İslam`a ilk girenlerdendir.Hz. Ömer`den sonra halife oldu. 12 yıl halifelik yapıt. Kuran okurken şehid edilmiştir.