--}}

Bitlis Meslek Yüksek Okulu

Bitlis Meslek Yüksek Okulu, daha önce Yüzüncü Yıl Üniversitesi 'ne bağlı olarak Bitlis'te yerleşkesi olan bir Meslek Yüksek Okuludur.

Bitlis Meslek Yüksek Okulu, daha önce Yüzüncü Yıl Üniversitesi `ne bağlı olarak Bitlis`te yerleşkesi olan bir Meslek Yüksek Okuludur.

Meslek Yüksekokulu 28 Mayıs 2007 tarihinde 5662 Sayılı "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"la kurulan Bitlis Eren Üniversitesi `ne bağlanmıştır.

Tarihçe

Meslek Yüksekokulu 14 Aralık 1992`de İnşaat programına önkayıtla alınan 25 öğrenci ile şu anda Gazi Paşa İlköğretimokulu olarak faaliyet gösteren binada öğretime başlamıştır. 1996 yılında İl Müftülüğüne ait bir binada Öğretim faaliyetlerine devam edilmiş, 2000-2001 öğretim yılında, iki bloktan oluşan kendi hizmet binasına taşınmıştır.11 adet dersane, Çizim odası, Bilgisayar Laboratuarı, Motor Atölyesi, Kütüphane, Konferans Salonu, Kantin ve Yemekhanesi bulunmaktadır.

Akademik Birimler

İktisadi ve İdari Programlar

  • İşletme
  • Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
  • Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (İkinci Öğretim)

Teknik Programlar

  • İnşaat
  • İnşaat (İkinci Öğretim)
  • Makine
  • Otomotiv


Barınma

Meslek Yüksekokuluna devam eden öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılayabilecek olan Kredi Yurtlar Kurumuna ait 500 kişilik kız ve erkek yurdu bulunmaktadır, Okula 3 km uzaklıktadır.

Dış bağlantılarüniversite-taslak

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.