biyolog

Tıp, tarım ve hayvancılık alanlarında pratik uygulamaları geliştiren, laboratuvarda, biyolojik numunelerle denemeler yapan kişiye biyolog denir.

BIYOLOG (türkçe) anlamı
1. Biyoloji ile uğraşan kimse
2. biyoloji uzmanı.
BIYOLOG (türkçe) anlamı
3. biyolojiyle uğraşan kimse
4. dirimbilimci
BIYOLOG (türkçe) ingilizcesi
1. n. biologist
2. one who studies life
3. one who works in biology,
BIYOLOG (türkçe) fransızcası
1. biologiste [le]
BIYOLOG (türkçe) almancası
1. n. Biologe

Biyolog hakkında bilgiler

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Evrimsel Biyolog

Evrimsel biyoloji, biyoloji konularını, canlıların evrimini göz önüne alarak inceleyen bilim dalıdır. Taksonomi biliminin temelinde evrimsel biyoloji yer almaktadır.

Dolly

Biyolog Barış YelkenciAdından çok bahsedilen ve hayatımızı ne yönde etkileyeceği merakla beklenen bir bilimsel gelişme: klonlama.Son gelişmelere imzasını atan ekip, genlerin laboratuvar koşullarında biçimlendirilmesinin ardından gen transferi yöntemi ile koyun bedeninde, ...

Ernest

Ernest aşağıdaki anlamlara gelebilir:

Petri Kabı

Petri kabı, Petri plakası veya Hücre kültür kabı biyologların kültür hücreleri ya da küçük yosun bitkiler için kullandığı basit bir cam veya plastik silindir şeklinde kapaklı kaptır. Petri kabını Alman bakteriyolog Julius Richard Petri, Robert Koch'un asistanı olarak ...

Abiogenesis

Doğa bilimlerinde abiyogenez, yaşamın kökeni sorusu, yeryüzünde yaşamın canlı olmayandan nasıl gelişebildiğinin araştırılmasıdır. Bilimsel uzlaşmaya göre abiyogenez günümüzün 4,4 milyar yıl öncesi ile 2,7 milyar yıl öncesi arasında meydana gelmiştir.