Bolt Thrower

Bolt Thrower 1986 yılında Coventry, İngiltere'de kurulmuş death metal grubuydu. Grup bas gitarist Gavin Ward ve gitarist Barry Thomson tarafından bir konser sırasında hardcore ve thrash metal karışımı bir tür olan crossover thrash tarzında müzik yapmak amacıyla kurulmuştur. Kısa süre sonra Andrew Whale davulcu, Alan West ise vokalist olarak gruba katılmış ve 1987 yılının nisan ayında ilk demolarını kaydetmişlerdir. Ardından gelen iki demodan sonra 1988 yılında ilk LP'leri olan In Battle There Is No Law! 'ı yayınladılar. Düşük ses kaliteli olan bu kayıt yalnızca otuz dakika uzunluğundaydı ve grindcore tarzında bir albüm olarak kategorize edildi.

Mevcut şirketlerinden memnun olmayan grup o dönemde Carcass, Napalm Death gibi gruplarla beraber Earache Records ile anlaşmış ve bu dönemde şirketin en çok satan grubu olmuşlardır.

Grup, Those Once Loyal albümünden sonra yeni materyal yazma işine girişmiş, ancak yazdıkları şeylerden memnun kalmamıştır. Bunun üzerine 2016 yılında dağılmışlardır. Eski üyelerden Karl Willets ve Andy Whale bir araya gelerek Memoriam'ı kurmuş ve bu grupla beraber bugüne kadar 3 stüdyo albümü yayınlamışlardır.

Kaynak:

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.