Bolvadin

Afyon iline bağlı bir ilçe. Yüzölçümü 2,131 kilometrekare nüfusu 29.763 tür. Afyon'un doğusunda bulunan Bolvadin'in yüzeyi yer yer dağlardan, makilerle örtülü dağ sırtlarından ve bu dağların çevrelediği geniş bir ovadan...

Afyon iline bağlı bir ilçe. Yüzölçümü 2,131 kilometrekare nüfusu 29.763 tür. Afyon'un doğusunda bulunan Bolvadin'in yüzeyi yer yer dağlardan, makilerle örtülü dağ sırtlarından ve bu dağların çevrelediği geniş bir ovadan ibarettir. Halk tarım ve hayvancılıkla uğraşır. Afyon, şekerpancarı, buğday, arpa , patates, mercimek yetiştirilen başlıca ürünler arasındadır. 16.026 nüfuslu bir kasabadır.

Haritası

Bolvadin koordinatları: 38.712600, 31.048400

İlgili konuları ara


Görüşler

  • misafir Avatar
    misafir - 4 yıl önce
    Bolvadinimiz her şeyden önce bulunduğu bölgenin en eski yerleşim merkezlerinden biridir.Kadim kentlik sadece coğrafi ve tarihi kentliliğinden önce burada yaşayan insanların çevresine örnek bir model oluşturmalarıdır.Ticaret,sanat ve zanaatla birlikte tarım ve hayvancılık kenti olmasının kazandırdığı bir örnek insan modelinin köklü ailelerce nesilden nesile aktarılan bir güzel ahlaki davranışların sergilendiği şehirdir.Kaymağı et ve et ürünleri sucuk ve diğer gıda ürünlerinin yanında en önemli markası BOLVADİN isminin altında yatan onu oluşturan bireyleridir.

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Bolvadin
Bolvadin