Bootstrap Bill Turner

Kısaca: Bootstrap Bill Turner, Karayip Korsanları'nda Stellan Skarsgård tarafından canlandırılan kurgusal karekter. William Turner'ın babasıdır.Korsanlık yapmak için Will'i küçükken bırakmıştır.Will Siyah İncinin tayfalarıyla tanışana kadar babasını ticaret gemisinde çalışan yasalara saygılı bir denizci sanmaktaydı. ...devamı ☟

Bootstrap Bill Turner, Karayip Korsanları'nda Stellan Skarsgård tarafından canlandırılan kurgusal karekter. William Turner'ın babasıdır.Korsanlık yapmak için Will'i küçükken bırakmıştır.Will Siyah İncinin tayfalarıyla tanışana kadar babasını ticaret gemisinde çalışan yasalara saygılı bir denizci sanmaktaydı. Jack Sparrow Siyah İnci'nin kaptanıyken bir gece isyan çıktı.İsyanı Hector Barbossa çıkardı.Jack'i bir adaya bıraktılar ve Barbossa kaptan oldu.Bu olanlar Bootstrap Bill'in hiç hoşuna gitmemişti.Bunun üzerine Barbossa topu Bill'in üstüne doğru çevirdi.Fakat Bill ölmedi.Davy Jones'la karşılaştı ve onun mürettabatına katıldı.Will bu hikayeyi Siyah İnci'nin tayfalarından (Pintel ve Ragetti) duyana kadar onun bir korsan olduğuna inanmadı.
Karayip Korsanları: Siyah İnci'nin Laneti
Bill Turner bu film boyunca hiç gözükmedi ama bolca hakkında bahsedildi.Barbossa ve tayfaları laneti bozmak için Bill'in kanına ihtiyaç olduğunu Bill'i denizin dibine gönderdikten sonra farketmişlerdir.Bu yüzden onun kanını taşıyan birinin onun yerine kan hakkını ödemesi gerekiyordu.Tayfalar ve Barbossa bu kişinin Elizabeth Swann olduğuna inandılar.
Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı
Bootstrap Bill Jack Sparrow 'u uyarmaya Kara İnci'ye gelir.Davy Jones'un mürettebatında olduğu için lanetlidir ve bu yüzden mutasyona uğramış halde görülür.Jack'in elinde Davy Jones adına bir kara leke çıkartır.Bu Kraken için bir çeşit işarettir. Daha sonra William Turner'la Uçan Hollandalı'da karşılaşırlar.Will babasına onu bu lanetten kurtaracağına söz verir ve gemiden kaçar.
Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu
Bill'in mutasyonu diğer filme göre açıkca ilerlemiş vaziyette görünür ve artık zihnide bulanıklaşmaya, insanları hatırlamamaya, kendini kaybetmeye başlamıştır.Filmin sonunda lanet bozulur ve Bill özgür kalır. Uçan Hollandalının bir kaptanı olmak zorundadır.Efsaneye göre kalbi bıçaklanırsa yerine onu öldüreninki geçer.Will bu durumda hem Jones'u öldürmüş olur, hem de Hollandalının kaptanı olur ve Bootstrap Bill ile birlikte ayrılmamış olurlar.Bill bu sefer Davy Jones'a olan borcunu ödemek için değil kendi oğluyla denizlerde olabilmek için Uçan Hollandalı'da kalıcaktır.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.