Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 1999 yılından bu yana Gürer Aykal yönetiminde İstanbul’da faaliyet gösteren senfonik orkestradır.
1993 yılında kurulan Borusan Oda Orkestrası’nın 1999 yılında Gürer Aykal yönetiminde senfonik bir orkestraya dönüştürülmesi ile oluştu.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası

rightBorusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 1999 yılından bu yana Gürer Aykal yönetiminde İstanbul`da faaliyet gösteren senfonik orkestradır.

1993 yılında kurulan Borusan Oda Orkestrası`nın 1999 yılında Gürer Aykal yönetiminde senfonik bir orkestraya dönüştürülmesi ile oluştu. İstanbul`un Avrupa ve Asya yakasında her ay iki konser vererek bir kent orkestrası haline gelmiştir. İstanbul Kültür Sanat Vakfı etkinliklerindeki konserlerin (İstanbul Film Festivali, İstanbul Müzik Festivali, İstanbul Tiyatro Festivali) sürekli orkestrasıdır. İstanbul dışında değişik Anadolu kentlerinde zaman zaman konser vermektedir. Orkestra ayrıca her yıl Aralık ayında “Yeni Yılı Karşılama Konserleri” gerçekleştirmeyi gelenek haline getirmiştir.

Dış bağlantılar

  • Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası resmi sitesi - http://www.borusan.com.tr/contribution/bifo/default.aspx
  • Borusan Külter Sanat, Orkestranın güncel program bilgileri - http://www.borusansanat.com/turkish/orkestra/orkestra.asp


Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar