Bot, bilişim dünyasında "robot" anlamında kullanılan yaygın bir terimdir. Pekçok bilgisayar işlemini yarı-otomatik olarak yapabilen robotlar bilişimin tüm alanlarında kullanılır. En ünlü oldukları alan, arama motorları tarafından kullanıldıkları endeksleme teknolojisidir.

BOT (fransızca) türkçe anlamı
1. sakat
BOT (türkçe) anlamı
2. küçük tekne.ağaç
3. plastik ya da kauçuktan yapılmış küçük sandal.uzun konçlu
4. kapalı ayakkabı.
BOT (türkçe) ingilizcesi
1. n. robot
2. program that simulates a user in a MUD game or in a group chat on the Internet (Computers)
3. parasitic larva of a botflyn. bot
4. robot
5. program which simulates a user in a MUD game or in a group chat on the Internet (Computers)v. offer
6. bid
7. propose
8. offer a price
9. present
10. put forward
11. submit
present or sacrifice as an act of worship,
Bot (fransızca) ingilizcesi
12. (m) n. bot
13. robot
14. program that simulates a user in a MUD game or in a group chat on the Internet (Computers),
BOT (türkçe) fransızcası
1. sakat
BOT (türkçe) almancası
1. n. Boot
2. Stiefelette
Bot (ingilizce) italyancası
1. s. robot
2. file d'immaginazione usato nell'interfaccia MUD o nelle conversazioni su Internet
Bot (ingilizce) ispanyolcası
1. s. (inform.) abreviatura de robot
2. programa que corre automáticamente
3. sin intervención humana
4. hay dos tipos de robots los agentes y los spiders (buscadores en el Internet)
Bot (ingilizce) portekizcesi
1. s. robô
2. programa virtual usado no jogo MUD ou em conversas na Internet

Bot hakkında bilgiler

}

Bot, bilişim dünyasında "robot" anlamında kullanılan yaygın bir terimdir. Pekçok bilgisayar işlemini yarı-otomatik olarak yapabilen robotlar bilişimin tüm alanlarında kullanılır. En ünlü oldukları alan, arama motorları tarafından kullanıldıkları endeksleme teknolojisidir.

Akıllı ajan teknolojilerinin İnternet ile birlikte hızla yaygınlaşması, ``İnternet robotu`` ya da kısaca bot olarak adlandırılan ve özel olarak Internet üzerinde hareket göstermek üzere geliştirilen bir ajan yazılımı grubunu ortaya çıkarmıştır. Bu grupta esasen web tabanlı arama motorlarının çekirdeklerinde yer alan ``örümcek`` yazılımları ve özel amaçlı tarayıcı yazılımlar gibi değişik türler de yer alır. Kesin bir çizgi olmamakla birlikte, Çek dilinde ``iş`` anlamına gelen ``robota`` kelimesinden türeyen robot kelimesinin kısaltılmışı olan bot kavramı, akıllı ajan yazılımlarının Internet üzerinde etkinlik gösterenlerine verilen bir ad olmuştur. Belki de bu adlandırmada, gerçek dünyada robot davranışı olarak adlandırılabilecek türden davranışların sanal dünyadaki karşılığı olmaları beklentisi etkili olmuştur.

Günümüzde pek çok değişik bot türünden söz edilmektedir. Ticari, veri madenciliği, e-posta, oyun, kamusal, haber grubu, sohbet, alışveriş, hisse senedi, yazılım vb. gibi, hedeflenen bilgi türüne göre adlandırılan pek çok bot tür mevcuttur. Bu türlerin hemen hepsi karakteristik olarak otonom bilgi ajanları/arabirimleri olarak ve özellikle Internet üzerinde faaliyet göstermek üzere tasarlanmış ve geliştirilmiş yazılım türleridir.Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Bot maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Botão

Botí£o Portekiz`de Coimbra belediyesine bağlı olan, 16,52 km² yüzölçümüne sahip, 1.

Bot (ayakkabı)

Bot, çizmeden daha küçük bir ayakkabı modelidir. Değişik şekilleri vardır.

Bot (giyim)

Bot, çizmeden daha küçük bir ayakkabı modelidir. Değişik şekilleri vardır.

Bot (robot)

Bot, bilişim dünyasında "robot" anlamında kullanılan yaygın bir terimdir. Pek çok bilgisayar işlemini yarı-otomatik olarak yapabilen robotlar bilişimin tüm alanlarında kullanılır.

Torpido Bot

Torpido bot, savaşta torpido taşımak için tasarlanmış nispeten küçük ve hızlı bir savaş gemisidir.

Jardim Botânico

Jardim Botânico, Portekizcede botanik bahçesi anlamına gelmektedir. Aşağıdaki maddelerden birisinine referans veriyor olabilir:

Jardim Botânico, Rio De Janeiro

Jardim Botânico (Türkçesi: Botanik Bahçesi) Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde yer alan bir mahalledir. Ipanema ve Leblon’un kuzeyinde. Lagoa Rodrigo de Freitas’in hemen karşısında ve Gavea’nın hemen doğusunda ye alır. Jardim Botânico, Rio de Janerio şehrinin Zona Sul ...