Bristol City Museum And Art Gallery

Jacob Epstein

Foto: Carl Van Vechten (1934)

Philadelphia Museum of Art

Philadelphia, Amerika'da bulunan sanat müzesi. Amerika'da bulunan en büyük sanat müzesidir. Bünyesinde birçok önemli eserinde yer aldığı 227,000 eser vardır.

Frederic Remington

Frederic Sackrider Remington (d. 4 Ekim 1861 – ö. 26 Aralık 1909) ABD'li bir ressam, illüstratör, heykeltraş ve özellikle eski batı Amerika'sı üzerine yoğunlaşmış bir yazardır. Yazılı eserlerinde 19. yüzyılın son çeyreğinin Amerika'sını anlatır ve kovboyl...

Edward Mitchell Bannister

Edward Mitchell Bannister (? 1828 – 9 Ocak 1901) siyahi Kanadalı ressam. Eserlerini tonalizm akımı doğrultusunda yapmıştır. Eserlerinin büyük çoğunluğu pastoral temaya sahiptir. Bunun nedeni Jean-François Millet ve Barbizon ekolüne beslediği hayranlıktır.

Roy LaGrone

Roy LaGrone 1966'ta Amerika'da doğmuş bir dijital yeni medya sanatçısıdır. Fotomontaj, animasyon ve video enstalasyonlarından oluşan çalışmaları zaman zaman çok detaylı üç boyutlu nesnelerin karmaşık ilüzyonlarını da içerir.

Müzeler listesi

Müzeler listesi ülkeler bazında alfabetik sıra ile verilmiştir. Kültürel, sanatsal, bilimsel veya tarihsel bir ilgi konusu olabilecek objeleri biraraya getiren ve halka sergileyen her çeşit kamu ve özel kuruluşlar müze olarak kabul edilmiştir.

Knox Martin

Knox Martin (d. 12 Şubat 1923, Baranquilla, Kolombiya), ABD'li ressam ve heykeltraş.

Bill Viola

Bill Viola (d. 25 Ocak 1951), ABD'li modern video artisti. Yeni medya alanında elektronik, ses ve görüntü teknolojisi eserleri ortaya koymuştur. Eserleri doğum, ölüm ve bilinç yönleri gibi temel insan deneyimleri arkasındaki fikirlere odaklanmaktadır.

Nilüferler

Nilüferler (Fransızca: ''Les Nymphéas'', İngilizce: ''Water Lilies''), Fransız izlenimcilik akımının ileri gelen ressamlarından olan Claude Monet tarafından, hayatının son 30 yılı içinde hazırlanmış olan 250 kadar yağlıboya tablodan oluşur. Bu tablolar b...

Miltos manetas

Miltos Manetas (; 6 Ekim 1964, Atina) Yunan ressam ve multimedya sanatçısıdır. Yaşamını ve çalışmalarını şu an Highgate'de sürdürmektedir.