Broşür, tanıtım amacı taşıyan, renkli olarak hazırlanan tanıtım kitapçığı. Bir, iki, üç sayfa ya da akordeon kırımlı olabilir. Çoğunlukla turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği yerlerde ve danışma masalarında bulunur.

BROŞÜR (türkçe) anlamı
1. sayfa sayısı az
2. küçük kitap
risale.
BROŞÜR (türkçe) anlamı
3. Genellikle bir şeyi tanıtmayı amaçlayan
4. sayfa sayısı az
5. küçük kitap
6. risale
BROŞÜR (türkçe) ingilizcesi
1. n. booklet
2. brochure
3. folder
4. leaflet
5. pamphlet
BROŞÜR (türkçe) fransızcası
1. brochure [la]
2. opuscule [le]
3. tract [le]
BROŞÜR (türkçe) almancası
1. n. Broschüre
2. Druckschrift
3. Heft

Broşür hakkında detaylı bilgi

Broşür, tanıtım amacı taşıyan, renkli olarak hazırlanan tanıtım kitapçığı. Bir, iki, üç sayfa ya da akordeon kırımlı olabilir. Çoğunlukla turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği yerlerde ve danışma masalarında bulunur. Bunun dışında hastane ya da devlet kurumları gibi yerlerde bilgi vermek amaçlı da kullanılır. El ilanları farkı genellikle daha kaliteli kağıda basılmış olması, renkli olması ve çok sayfadan oluşmasıdır.

Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki broşür maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Propaganda

Propaganda bir amaca hizmet eden çok belirli bir mesaj sunumudur. Mesaj doğru olsa da yönlü olabilir ve olayın tümünü dengeli bir şekilde sunmayabilir. Genellikle politikada kullanılır ve hükümetler ve politik partiler tarafından desteklenir.

Punk

Punk; kültür, politika ve estetiği ile kurumsallaşmış sanat teorileri ve bunu yaratan topluma, toplumsal sisteme karşı doğmuş bir reddediştir. Punk, sanatçıyı devrimci olarak görür, geleneksel ve kalıplaşmış davranış ve yaşam biçimine karşı yıkıcı bir tavır ...