Burçin Büke

Burçin Büke (d. 1966, İzmir), Türk piyano sanatçısıdır.

}

Burçin Büke (doğum 1966 İzmir) Piyano sanatçısı.

İlk Piyano derslerini müzisyen olan babasından aldı. Halk önünde ilk konserini on yaşındayken verdi. 1977`de açılan “Harika Çocuk” sınavını kazanıp Prof. Mithat Fenmen ile piyano. Prof. İlhan Baran ile de teori ve Kompozisyon çalışmalarını sürdürdü. 1979 yılında Sofya Müzik Festivali`nde Türkiye`yi temsil etti. 1982`de Ankara Devlet Konservatuvarı`nın Yüksek Bölümü`nü bitirdikten sonra açılan devlet bursuyla Almanya`nın Hannover kentinde Müzik Akademisi`nde okumaya hak kazandı. Burada sırasıyla Prof. Ebert, Göctzke, Szidon, Plagge ile çalıştı. 1984 - 1989 yıllarında solist ve oda müziği sanatçısı olarak Hannover Yeni Müzik Festivallerine katıldı. 1992 yılında Hannover Müzik Akademisi`nin solistlik sınavını başarıyla bitirdi. Londra`da Prof. Benjamin Kaplan ve İtalya`da da Prof. Marvulli ile özel olarak çalıştı. Uluslararası Lanciano Piyano Yarışması`nda birincilik aldı. Ayrıca Craydon ve Bilbao yarışmalarında ödüller kazandı.

1993 yılında Berlin`de kurulan Color of Music Oda Orkestrası`nın solist ve kurucularındandır. Sanatçı Kuzey Almanya Radyo Oda Orkestrası, Langenhagen Festival Orkestrası, Lanciano Festival Orkestrası, Hannover BigBand Orkestrası ile turneler yapmıştır. Almanya`da Braunschweig, Bremen, Osnabrück festivallerinde başarılı konserler verdi ve çok olumlu kriterler aldı. Almanya dışında Fransa, İngiltere, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Avusturya, İsrail, Hollanda, Mısır, İsviçre`de de konserler verdi.

1996 yılında Londra`da Steinway Sons sanatçısı oldu. 1994 - 1998 yılları arasında Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası`nın, 1998`den itibaren İzmir Devlet Senfoni Orkestrası`nın solist sanatçısı oldu.

KaynakKaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Burçin Büke ilgili konular

 • Büke

  Büke - Türk ve Altay mitolojilerinde ejderha demektir. Bükü veya Buka olarak da söylenir. Efsanevi yaratık. Yılana benzer dev bir sürüngendir
 • Asuman Kafaoğlu-Büke

  Asuman Kafaoğlu-Büke (1959, İstanbul), Eleştirmen
 • Aydın Büke

  Aydın Büke (d. 1958, İstanbul), Türk müzisyen, yazar, akademisyen.
 • Burçin Büke

  Burçin Büke (d. 1966, İzmir), Türk piyano sanatçısıdır.
 • Aşk Yarası

  Aşk Yarası, Burcu Güneş'in 20 Mayıs 1998'de Raks - Marş Müzik'ten çıkmış olan ilk stüdyo albümüdür.
 • Volkan Hürsever

  Volkan Hürsever, kontrbas sanatçısı
 • Çankaya Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü

  Çankaya Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü, Çankaya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'ne bağlı bir bölümdür. Fakülte
 • Kenan Büke

  Kenan Büke 10 Mayıs 1918, İstanbul 3 Temmuz 1993 , İstanbul, Türk tiyatrocu, komedi oyuncusu, sinema sanatçısı.
Burçin Büke
Burçin Büke